1. HABERLER

 2. İŞ İLANLARI

 3. DİĞER PERSONEL ALIMLARI

 4. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 47 Askeri Personel Alımı Yapıyor!
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 47 Askeri Personel Alımı Yapıyor!

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 47 Askeri Personel Alımı Yapıyor!

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim-öğretim görecek, Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf subay ihtiyacını karşılamak amacıyla 47 Askeri Personel Alımı Yapıyor!

A+A-

Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf tabip subay, muvazzaf diş tabibi subay ve muvazzaf sağlık astsubayı ihtiyacının karşılanması maksadıyla 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirmeye göre Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (Ankara) İçişleri Bakanlığı nam ve hesabına öğrenim görmek üzere öğrenci alınacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,
 • Lise veya dengi okullardan mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olacak durumda olmak veya denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olmak,
 • Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir yaşını bitirmemiş olmak,
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,
 • Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
 • www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adreslerinde yayımlanan “2020 yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi (JSGF) Öğrenci Başvuru Kılavuzu’nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

Alım Yapılacak Askeri Personel Görev Yerleri

 • SBÜ Gülhane Tıp Fakültesine 15 erkek öğrenci,
 • Diş Hekimliği Fakültesine 2 erkek öğrenci,
 • Gülhane Sağlık Meslek Yüksekokuluna 30 erkek öğrenci temin edilecektir.

www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr ve www.sbu.edu.tr adreslerinde yer alan “İçişleri Bakanlığı Nam ve Hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesinde Öğrenim Görecek Öğrenci Temin Esasları Duyurusu’’nda belirtilmiştir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Yerleşkesi JSGA Başkanlığı Personel Temin Merkezi Komutanlığı Beytepe/Çankaya/ANKARA Tel: (0312) 464 4836 Jandarma Genel Komutanlığı: www.jandarma.gov.tr, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı: www.jsga.edu.tr

Aranan Şartlar ve daha detaylı bilgi edinmek isteyenler bu bağlantıdan faydalanabilirler.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.