1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 64 Öğrenci Alımı Yapacak
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 64 Öğrenci Alımı Yapacak

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 64 Öğrenci Alımı Yapacak

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi yayımlanan ilana göre; SBÜ Gülhane Tıp Fakültesine 30, SBÜ Gülhane Diş Hekimliği Fakültesine 4, SBÜ Gülhane Sağlık Meslek Yüksekokuluna 30 öğrenci alımı yapacak.

A+A-

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi tarafından 10 Temmuz 2019 Çarşamba günü yani bugün yayımlanan ilana göre 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında ÖSYM Yerleştirmesine göre Sağlık Bilimleri Üniversitesinde öğrenim görmek üzere öğrenci alınacağını duyurdu.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, jandarma Genel Komutanlığı  muvazzaf tabip subay olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Tıp Fakültesine 30, SBÜ Gülhane Diş Hekimliği Fakültesine 4, SBÜ Gülhane Sağlık Meslek Yüksekokuluna 30 olmak üzere toplam 64 erkek öğrenci alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Lise ve dengi okullardan 2019 yılı Haziran döneminde mezun olacak durumda olmak veya daha önce mezun olmuş olmak,

Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre, müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1998 tarihi ve daha sonra doğanlar) Her ne sebeple olursa olsun, yaş düzeltmesi yaptırmış olanların yaşlarının hesabı düzeltmeden önceki doğum tarihine göre yapılır.

2’nci ve 3’üncü sınıflara özel öğrenci olarak geçiş yapacakların; 2’nci sınıf için 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 23 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1997 tarihinden önce doğanlar başvuramazlar.), 3’üncü sınıf için 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 24 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1996 tarihinden önce doğanlar başvuramazlar.).

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Jandarma, Jandarma Sahil Güvenlik Akademisi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi internet adreslerinde yayımlanan “İçişleri Bakanlığı (J.Gn.K.lığı) Nam ve Hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (SBÜ) Öğrenim Görecek Öğrenci Temin Esasları Duyurusunda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler