1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Kimlik Kartı Yönetmeliği Yayımlandı
Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Kimlik Kartı Yönetmeliği Yayımlandı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Kimlik Kartı Yönetmeliği Yayımlandı

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Kurum Kimlik Kartı Yönetmeliği 11 Aralık 2018 tarihli ve 30622 sayılı resmî gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

A+A-

İçişleri Bakanlığı tarafından 11 Aralık 2018 tarihli resmi gazetede Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı kurum kimlik kartı yönetmeliği yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kimlik kartı örneklerine aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı kurum kimlik kartı yönetmeliğinin amacı Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli ile bunların emeklileri, müstafileri ve yakınlarına verilecek kurum kimlik kartlarına ilişkin usul ve esasları belirlemektir.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı kurum kimlik kartı yönetmeliği Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı mensubu asıl hak sahibi personel ile hak sahibi aile fertlerine verilecek kurum kimlik kartlarının türleri, basımı, verilme, değiştirilme, geri alınma ve imha edilmesine ilişkin usul ve esasları kapsamaktadır.

Kurum kimlik kartlarının türleri nelerdir? Bu Yönetmelik kapsamında verilecek kimlik kartları;

Subaylar ve hak sahibi aile fertlerine verilecek kimlik kartlarının şekli Ek-1’de, Astsubaylar ve hak sahibi aile fertlerine verilecek kimlik kartlarının şekli Ek-2’de, Uzman jandarmalar ve hak sahibi aile fertlerine verilecek kimlik kartlarının şekli Ek-3’te, Uzman erbaşlar ve hak sahibi aile fertlerine verilecek kimlik kartlarının şekli Ek-4’teki gibidir.

Diğer hizmet sınıfındaki memurlar ve hak sahibi aile fertlerine verilecek kimlik kartlarının şekli Ek-5’te, İşçilere verilecek kimlik kartlarının şekli Ek-6’da, Öğrencilere verilecek kimlik kartlarının şekli Ek-7’de, Sözleşmeli erbaş ve erlere verilecek kimlik kartının şekli Ek-8’de aşağıdaki PDF dosyasından indirebilirsiniz. Yönetmelik ve kimlik kartları tam metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler