1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Jeoloji Mühendisleri Atama Bekliyor
Jeoloji Mühendisleri Atama Bekliyor

Jeoloji Mühendisleri Atama Bekliyor

2014 Kamu Personeli Seçme Sınavına giren binlerce Jeoloji Mühendisi kamu alımı için atanma

A+A-

2014 Kamu Personeli Seçme Sınavına giren binlerce Jeoloji Mühendisi kamu alımı için atanmayı bekliyor. 2012 yılından bu yana geçen süre içerisinde yapılan merkezi atamalarda çok az sayıda jeoloji mühendisi alımı ve ataması yapılması Jeoloji Mühendislerinin umutlarının da azalmasına neden oluyor.

İşte bize bir Jeoloji Mühendisi tarafından gönderilen Yakınış...

"Neredeyse tüm kamu kurumları Jeoloji Mühendisi alımı ya hiç yapmakta ya da 3-5 kişilik sayılı kadrolar açmaktadır. Şu anda içinde bulunduğumuz durum dolayısıyla ve harcadığımız o kadar emeğin yok olup gitmesini çaresiz bir şekilde sadece izlemekteyiz. Aldığımız 4 yıllık mühendislik eğitimi sadece şuan elimizdeki bir diploma ve Kamu Personeli Seçme Sınavı Sonucundan oluşmaktadır. Özel sektördeki koşullar ve işsizlik yüzünden binlerce işsiz Jeoloji Mühendisi bulunmaktadır.Özel sektörde  meslektaşlarımız inşaat ve maden mühendislerinin geri planında kalmaktadır ve gerektiği değer verilmemektedir.Adında yer geçen bir mühendislik olmasına rağmen jeoloji mühendislerine  maden denetleme ve tetkik nezaretçilik verilmemektedir.Ayrıca bilindiği üzere ülkemiz deprem kuşağında yer almasına rağmen kpss de alımlar beklentilerimiz ne yazık ki çok altında kalmıştır. ''Bu yüzden meslektaşlarımız depremden sonra değil önce jeoloji'' demektedir.

        Sizden isteğimiz  kamu alımlarında Jeoloji Mühendislerine  kadro ile ilgili olarak yardım etmeniz ve bunu gündeme getirmenizdir."

MyMemur.Com Haber sitesi olarak amacımız memurların, kamu personellerinin ve kamu personeli olmaya çalışan 10 binlerin sesi olmaktır. Sizlerde sıkıntı ve problemlerinizi bizlere İLETİŞİM linkinden iletebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.