1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. JSGA 2019-2020 Tezli Yüksek Lisans Öğrencisi Alacak!
JSGA 2019-2020 Tezli Yüksek Lisans Öğrencisi Alacak!

JSGA 2019-2020 Tezli Yüksek Lisans Öğrencisi Alacak!

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Güz Döneminde tezli yüksek lisans öğrencisi alımı gerçekleştirecek. Yezli Yüksek Lisans başvuruları ve Tezli Yüksek Lisans kontenjanları My memur haberde...

A+A-

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Güz Döneminde tezli yüksek lisans programlarına özel öğrenci alımı yapılacağını duyurdu.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü tezli yüksek lisans programlarına başvuru yapacak adayların hangi programdan mezun olduğuna bakılmaksızın lisans mezunu olması gerekiyor. Adayların ALES notu ve yabancı dil sınav notu bulunması gerekmiyor.

Eğer başvuran adaylar, varsa başvuru esnasında son beş yıl içerisinde almış oldukları ALES notunu ve yabancı dil sınav (YDS, YÖKDİL veya ÖSYM tarafından eşdeğerliliği kabul edilen bir İngilizce dil sınavından) notunu (Sınav sonuç belgesinde geçerlilik süresi belirtilmiş olanlar dışında geçerlilik süresi aranmamaktadır) ibraz edebilecekler.

Eğer kontenjan sayısının üzerinde başvuru gerçekleşirse, adayların son beş yıl içerisinde almış oldukları ALES notunun % 50’si, varsa yabancı dil sınavı notunun % 25’i, lisans not ortalamasının % 25’i alınarak hesaplanacak başarı notuna göre yapılacak sıralamayla kontenjana giren adaylar özel öğrenci olarak kabul edilecek.

TEZLİ YÜKSEK LİSANS KONTENJANLARI

Kamu Yönetimi: Kamu Yönetimi (Yönetim ve Liderlik) Tezli Yüksek Lisans - 4

Suç Araştırmaları: Suç Araştırmaları (Kriminoloji) Tezli Yüksek Lisans  - 4

Deniz Emniyeti ve Güvenliği: Deniz Emniyeti ve Güvenliği Tezli Yüksek Lisans - 4

Güvenlik Yönetimi: Güvenlik Yönetimi (İstihbarat) Tezli Yüksek Lisans – 5

TEZLİ YÜKSEK LİSANS BAŞVURU TAKVİMİ

Başvurular 19 Eylül 2019 tarihinde alınmaya başlanacak. 1 Ekim 2019 tarihinde ise başvurusu kabul edilen adaylar ilan edilecek. 2 Ekim ile 4 Ekim 2019 tarihleri arasında adaylar kayıtlarını gerçekleştirebilecek. Dersler ise 7 Ekim 2019 tarihi itibariyle başlayacak.

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler