1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Kadro Alamayan 4 Aralık Taşeron Mağdurlarının Durumu Bakana Soruldu
Kadro Alamayan 4 Aralık Taşeron Mağdurlarının Durumu Bakana Soruldu

Kadro Alamayan 4 Aralık Taşeron Mağdurlarının Durumu Bakana Soruldu

Kamuya girmeye hak kazanamayan 4 Aralık mağduru taşeron çalışanlarının durumunu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a soruldu.

A+A-

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un cevaplaması için soru önergesi verildi. Soru önergesinde taşeronlara kadro verilmesi düzenlemesinden yararlanamayan çalışanlara ilişkin konu gündeme getirildi.

Kamuda taşeron statüsünde olan çalışanların kadroya geçmesine olanak sağlayan 24 Aralık 2017 tarih ve 30280 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 969 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127. maddesi ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen Geçici maddeler 23, 24 ve 25 ile söz konusu kadroya alma işleminin çerçevesi düzenlenmiştir.

Söz konusu kanuni düzenleme ile kaç kişi Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Mahalli İdarelere personel olarak alınmıştır?

Söz konusu düzenlemenin ilgili maddesinde kişinin ilgili şartları sağlaması halinde 4 Aralık 2017 tarihi itibariyle çalışma şartı ile bu kapsamdan faydalanabileceği belirtilmektedir. Alt taşeronun o tarihte bazı çalışanları çeşitli nedenle işe çağırmamış olması halinde kişi o tarihte çalışmıyor göründüğü için bazı çalışanların bu düzenlemeden faydalanamamasına sebep olmuştur.

Kamuoyunda “4 Aralık Mağdurları” olarak bilinen bu kesimin mağduriyetinin giderilmesi için bir çalışmanız söz konusu mudur?

Anayasa ve meclis içtüzüğüne göre soru önergelerinin 15 günlük süre içinde yanıtlanması gerekmektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un soru önergesine vereceği cevap sonrası sizleri yine bilgilendireceğiz. Soru önergesi tam metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum
İlgili Haberler