1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Kadro Verilmeyen Taşeron İşçiler TBMM Gündeminde
Kadro Verilmeyen Taşeron İşçiler TBMM Gündeminde

Kadro Verilmeyen Taşeron İşçiler TBMM Gündeminde

Taşerona kadro sürecinde kadro verilmeyen taşeron işçiler TBMM gündeminde konuşuldu. Karayolları taşeron işçileri, MEB taşeron işçilerine kadro verilmemesi milletvekilleri tarafından dile getirildi.

A+A-

TBMM Genel Kurulunda taşeron işçiler gündeme getirildi. Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve Denizli Milletvekili Kazım Arslan, kadro verilmeyen taşeron işçiler konusunu meclis kürsüsünden dile getirdi. Kapsam dışında kalan işçilere de kadro verilmesi isteği vurgulandı.

Meclisin 14 Mart tarihli oturumunda Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Karayolları taşeron işçileri hakkında konuştu. KGM’de çalışan 19.697 işçiden sadece 4.923’ünün kadro alabilmesini eleştirdi. Ayrıca taşeron şoförlere, KİT personeline kadro verilmemesine değindi. MEB, Sağlık Bakanlığı ve belediyelerde de mağduriyetler yaşandığını dile getirdi. Bunların da bir an önce kadroya alınması gerektiğini belirtti.

Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet; kürsüdeki konuşmasında Karayolları Genel Müdürlüğünde hizmet veren taşeron işçilere değindi. İhale kapsamı nedeniyle Karayollarının asli ve sürekli işlerini ifa eden işçilerin maalesef kadroya alınmadığını dile getirdi. Binlerce insanın bir düzenleme beklediğini kaydetti.

Denizli Milletvekili Kazım Arslan, 15 Mart tarihli TBMM Genel Kurul toplantısında KGM, DHMİ, TRT, Anadolu Ajansı, Ziraat Bankası ve 26 diğer farklı kurumda çalışan işçilerin taşerona kadro düzenlemesinden faydalanamadığını ifade etti. Başbakan’a bu işçilerin neden kadrodan yararlanamadığını, neden ayrım yapıldığını sordu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler