1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Kadrolu Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Başvuruları Başladı
Kadrolu Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Başvuruları Başladı

Kadrolu Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Başvuruları Başladı

Kadrolu öğretmenlerin 2019 yarıyıl tatili aile birliği, can güvenliği, sağlık, engellilik durumuna ve diğer nedenlere bağlı olan yer değiştirme işlemleri için başvuru süreci başladı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlerin il içi ve iller arası aile birliği, can güvenliği, sağlık, engellilik durumuna ve diğer nedenlere bağlı olan yer değiştirme işlemleri için başvuru süreci başladı.

Kadrolu öğretmenlerin mazerete bağlı başvuruları sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmen atama ve Yer değiştirme Yönetmeliği ile devlet memurlarının yer Değiştirme suretiyle Atamalarına ilişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda öğretmenlerin yer değişikliği başvurusu atamalarını yapacak.

652 sayılı KHK’nın 37. Maddesinin dokuzuncu fıkrası kapsamındaki eğitim kurumları ile bilim sanat merkezleri hariç olmak üzere, alanlar itibari ile norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarının tamamı MEB’in http://personel.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilerek öğretmenlerin tercihlerine açılacak olup yer değiştirmeler bilgisayar ortamında hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacaktır.

ÖĞRETMEN YER DEĞİŞİKLİĞİ BAŞVURU SAYFASI AÇILDI

Mazerete bağlı yer değişikliği başvurularında öğretmenlerin hizmet puanı hesabı yer değiştirme başvurularının son günü esas alınacaktır. Hizmet süresinin hesabında ise başvuru sürecinin son günü alınacaktır. Öğretmenlerin yarıyıl tatili mazerete bağlı yer değiştirme atamaları 18 Ocak 2019 tarihinde yapılacaktır.

Öğretmenler yer değiştirme başvurularını ilan edilen başvuru tarihleri arasında Elektronik başvuru formunu doldurarak yapabilecekler. Mazerete bağlı yer değişikliği başvurusu yapmak isteyen öğretmenlerimiz elektronik başvuru formuna http://mebbis.meb.gov.tr veya http://personel.gov.tr adreslerinden ulaşabilecek.

ELEKTRONİK BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler