Kadroya Alınmayan Teknik Servis Personellerinin Durumu Sağlık Bakanı Demircan’a Soruldu

MHP Milletvekili Arzu Erdem, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın yazılı olarak cevaplaması üzerine soru önergesi verildi. Kadroya alınmayan personellerin durumu ile ilgili soru önergesinin detayları için tıklayınız.

42771
Daha Fazla Göster

Türkiye genelinde bütün teknik servis personelleri kadroya alınmıştır. Ancak İstanbul 5. bölgede bulunan 7 hastaneden görev yapan toplam 100 teknik servis personeli ihalelerinde yapılan değişikliklerden dolayı kadro dışı kaldığı belirtildi.

Milliyetçi Harekat Partisi MHP Milletvekili Arzu Erdem, Sağlık Bakanı Demircan’a soruldu. Bu kapsamda Arzu Erdem tarafından sorular şu şekildedir:

Kurumlarında yaklaşık 8 yıldır görev yapan ve mesaisinin tamamını kurum içerisinde geçiren teknik servis personellerinin kadroya alınmamasının sebepleri nelerdir?

Türkiye genelinde bütün teknik servis personellerinin kadroya alınmasına rağmen 100 kişiye verilmemesinin mağduriyetlere sebep olduğunu düşünmüyor musunuz? Düşünüyorsanız bu konuda tasarrufunuz nedir?

Yaklaşık yüz kişiyi bulan teknik servis personellerinin kadroya geçmesi hususunda bakanlığınızca bir çalışmanız olacak mıdır? Olacaksa mağduriyetleri gidermek adına ne zaman ve nasıl bir çalışma yapmayı planlıyorsunuz?

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, sorulara yazılı olarak cevap verecektir. Soru önergelerine yazılı cevaplar belirli bir süre dahilinde olduğundan, Sayın Bakanın yazılı cevabı açıklanınca sizleri bilgilendireceğiz. Soru önergesinin tam metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kadroya Alınmayan Teknik Servis Personellerinin Durumu Sağlık Bakanı Demircan’a Soruldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!