1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Kadroya Geçen Taşeron İşçilere Yılda 10 Günlük İkramiye
Kadroya Geçen Taşeron İşçilere Yılda 10 Günlük İkramiye

Kadroya Geçen Taşeron İşçilere Yılda 10 Günlük İkramiye

Kamu kurum ve kuruluşlarında kadroya geçen 900 bin civarında taşeron işçinin alacağı mali ve sosyal haklar açıklandı. Yılda 10 günlük ikramiye verilecek.

A+A-

Kadroya geçen taşeron işçiler ikramiye konusunda hayal kırıklığı yaşıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında kadroya geçen 900 bin civarında taşeron işçinin alacağı mali ve sosyal haklar açıklandı. Çalışma Bakanlığının sitesinde yayınlanan 375 sayılı khk'nın geçici 23. maddesi uyarınca idarelerce sürekli işçi kadrolarına geçirilen işçilerin ücret ile diğer mali ve sosyal haklarının belirlenmesinde esas alınacak toplu iş sözleşmesi hükümleri ile açıklanan ikramiyelerin 10 günlük ikramiye verileceği açıklandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının resmi internet sayfasından yapılan açıklamada ise kadroya geçen işçilere Yüksek Hakem Kurulu tarafından karara bağlanan ve 31.10.2020 tarihine kadar toplu iş sözleşmesi hükümlerinin uygulanacağı belirtildi.

Çalışma Bakanlığınca yapılan açıklamaya göre geçiş işlemleri tamamlanan işçilere Ocak ve Temmuz aylarında 5’er günlük olmak üzere yılda toplam 10 günlük (5x2=10) ücretleri tutarında ikramiye ödenecek. Bu ödemelerin, işçilerin çalıştığı sürenin bir yıldan az olması durumunda çalışma süresi ile orantılı olarak ödeneceği açıklandı. Detaylar için Bakanlığın resmi linkine TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler