Kahveci “Memurlara 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeli Personele Kadro Torba Yasaya Girmelidir”

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci TBMM'ye sunulan torba yasa düzenlemesi ile alakalı değerlendirmelerde bulundu. Kahveci sözleşmeli personele kadro ve memurlara 3600 ek göstergenin olmazsa olmaz olduğunu dile getirdi.

featured

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, TBMM’ye sunulan köprü geçiş cezalarının affı, mesleğe özel yarışma sınavıyla giren kamu görevlilerinin kurumlar arasında naklen atanması ile hurda araçlarda uygulanan ÖTV indiriminin 10 bin liradan 15 bin liraya yükseltilmesi gibi konularında yer aldığı torba yasa ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, TBMM’ye sunulan torba yasa düzenlemesiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, torba yasanın memurlar ve kamu personelleri ile alakalı hiçbir talebi karşılamadığını belirtti.

MEMURLARA 3600 EK GÖSTERGE SÖZÜ TUTULSUN

Seçimlerde vaat edilen ve memurlara verilecek olan 3600 ek gösterge sözü ile alakalı hiçbir detayın torba yasada yer almadığını belirten Önder Kahveci, bu durumun bir eksiklik olduğunu ifade etti. Kahveci, ek gösterge sorunun yalnızca belli unvanlardaki kamu personellerinin değil bütün memurların kanayan yarası olduğunu belirtti.

SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO

Kahveci; torba yasa düzenlemesinde, bütçeye hiçbir ek yük getirmeyen ve parçalanmış aileler, mağdur çalışanlar yaratan sözleşmeli personel uygulamasının da kadro yoluyla çözülmesi beklentisinin de karşılanmadığını aktardı.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci  bu torba kanunun teklifini bir fırsat olarak gördüklerini, ek gösterge ile sözleşmeli personele kadro verilmesi konularının torba kanun teklifine eklenmesini talep ettiklerini dile getirdi.     

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kahveci “Memurlara 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeli Personele Kadro Torba Yasaya Girmelidir”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!