1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Kahveci "Memurlara 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeli Personele Kadro Torba Yasaya Girmelidir"
Kahveci "Memurlara 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeli Personele Kadro Torba Yasaya Girmelidir"

Kahveci "Memurlara 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeli Personele Kadro Torba Yasaya Girmelidir"

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci TBMM'ye sunulan torba yasa düzenlemesi ile alakalı değerlendirmelerde bulundu. Kahveci sözleşmeli personele kadro ve memurlara 3600 ek göstergenin olmazsa olmaz olduğunu dile getirdi.

A+A-

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, TBMM'ye sunulan köprü geçiş cezalarının affı, mesleğe özel yarışma sınavıyla giren kamu görevlilerinin kurumlar arasında naklen atanması ile hurda araçlarda uygulanan ÖTV indiriminin 10 bin liradan 15 bin liraya yükseltilmesi gibi konularında yer aldığı torba yasa ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, TBMM'ye sunulan torba yasa düzenlemesiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, torba yasanın memurlar ve kamu personelleri ile alakalı hiçbir talebi karşılamadığını belirtti.

MEMURLARA 3600 EK GÖSTERGE SÖZÜ TUTULSUN

Seçimlerde vaat edilen ve memurlara verilecek olan 3600 ek gösterge sözü ile alakalı hiçbir detayın torba yasada yer almadığını belirten Önder Kahveci, bu durumun bir eksiklik olduğunu ifade etti. Kahveci, ek gösterge sorunun yalnızca belli unvanlardaki kamu personellerinin değil bütün memurların kanayan yarası olduğunu belirtti.

SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO

Kahveci; torba yasa düzenlemesinde, bütçeye hiçbir ek yük getirmeyen ve parçalanmış aileler, mağdur çalışanlar yaratan sözleşmeli personel uygulamasının da kadro yoluyla çözülmesi beklentisinin de karşılanmadığını aktardı.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci  bu torba kanunun teklifini bir fırsat olarak gördüklerini, ek gösterge ile sözleşmeli personele kadro verilmesi konularının torba kanun teklifine eklenmesini talep ettiklerini dile getirdi.     

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler