1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Kalkınma Bakanlığı Kadrolu 13 Memur Alımı Yapacak
Kalkınma Bakanlığı Kadrolu 13 Memur Alımı Yapacak

Kalkınma Bakanlığı Kadrolu 13 Memur Alımı Yapacak

Kalkınma Bakanlığı sınavla 13 adet planlama uzman yardımcısı alımı yapacak. Memur alımı ilanı Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlandı. Kamu personeli memur alımı ilan şartları için tıklayınız.

A+A-

Kalkınma Bakanlığına Planlama Uzman Yardımcısı alımı için giriş sınavı yapılacaktır. Genel İdare Hizmetleri sınıfının 8 ve 9 uncu derecelerine atanacak toplam 13 adet kadro için alınacak Planlama Uzman Yardımcısı alınacak. 4 Adet İktisat, 2 adet İşletme ve 7 adet Endüstri Mühendisliği bölümünden toplam 13 adet memur alımı yapılacak.

Kalkınma Bakanlığı memur alımı genel şartları şu şekildedir; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen Devlet memuru olma şartlarını haiz olması gerekmektedir.

Memur alımı mezuniyet şartı; En az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Bakanlıkça belirlenen ve sınav duyurusunda ilan edilen bölümlerinden mezun olması,

Memur alımı yaş şartı; Giriş sınavının yazılı kısmının yapılacağı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olması (01/01/1983 ve daha sonra doğmuş olmak),

Memur alımı yabancı dil şartı; İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinden en az biri için sınav tarihinden önceki beş yıl içinde yapılmış Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az yetmiş (70) puan almış olması gerekmektedir.

KPSS şartı; T.C. Yüksek Öğretim Kurulu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 21,27 ve 28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarına katılmış olup, bölümler itibarıyla KPSS puanları ve sınava çağrılacak adaylar şu şekildedir:

İKTİSAT alanı için KPSSP14 puan türünden 75 ve üzeri puan alan ilk 80 aday, İŞLETME alanı için KPSSP24 puan türünden 75 ve üzeri puan alan ilk 40 aday, ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ alanı için KPSSP2 puan türünden 75 ve üzeri puan alan ilk 140 aday yapılacak olan yazılı sınava girmeye hak kazanacaktır. Ancak son sıradaki adayla, aynı puanı almış adaylar da yazılı sınava katılmaya hak kazanacaktır. Memur alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler