1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Kalkınma Bakanlığı Personeli Yurt Dışına Gönderilmesi Yönetmeliğinde Değişiklik
Kalkınma Bakanlığı Personeli Yurt Dışına Gönderilmesi Yönetmeliğinde Değişiklik

Kalkınma Bakanlığı Personeli Yurt Dışına Gönderilmesi Yönetmeliğinde Değişiklik

Kalkınma Bakanlığı Personeli Yurt Dışına Gönderilmesi Yönetmeliğinde Değişiklik Resmi gazetede Yayımlandı

A+A-

Kalkınma Bakanlığı Personelinin Yetiştirilmesi Amacıyla Yurt Dışına Gönderilmesi Hakkında Yönetmeliğin bazı maddelerinde Kalkınma Bakanlığı tarafından değişiklik yapıldı. Yönetmelikte yapılan değişiklik 24 Ekim 2014 Cuma günü resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğin 12 nci maddesinin birinci fıkrasının (g) bendi ile ikinci fıkrasının (f) bendi değiştirildi. Peki Yönetmelikte Yapılan Değişiklik Nelerdi?

ESKİ HALİ

“g) Yurt dışı eğitim için kabul aldığı tarihten önceki iki yıl içinde alınmış olması kaydıyla, İngilizce için TOEFL sınavından en az PBT-550, CBT-213, IBT-80 puan veya IELTS sınavından en az 6 puan alındığını veya Fransızca, Almanca gibi diğer diller için ise ilgili ülke kurumlarının yaptığı sınavlarda TOEFL veya IELTS sınavlarında belirlenen puanlara eşdeğer puan alındığını geçerli bir belgeyle ispatlamış olmak,"

YENİ HALİ

“g) Bakanlık tarafından kendilerine bildirilen son başvuru tarihinden önceki iki yıl içerisinde alınmış olmak kaydıyla, Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Devlet Memurları Hakkında Yönetmeliğin 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde belirtilen yabancı dil puanına sahip olduğunu geçerli bir belgeyle ispatlamış olmak,” şeklinde değiştirildi.

ESKİ HALİ

“f) Kısa dönem eğitim programı için kabul aldığı tarihten önceki iki yıl içinde alınmış olmak kaydıyla, İngilizce dili için Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en az 70 puan veya TOEFL sınavından en az PBT-550, CBT-213, IBT-80 puan veya IELTS sınavından en az 6 puan alındığını veya Fransızca, Almanca gibi diğer diller için ise ilgili ülke kurumlarının yaptığı sınavlarda Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, TOEFL veya IELTS sınavlarında belirlenen puanlara eşdeğer puan alındığını geçerli bir belgeyle ispatlamış olmak,"

YENİ HALİ

“f) Kısa dönem eğitim programı için Bakanlık tarafından kendilerine bildirilen son başvuru tarihinden önceki iki yıl içerisinde alınmış olmak kaydıyla; İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden birinden Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en az yetmiş puan veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir sınavdan, bu puana denk bir puan alındığını geçerli bir belgeyle ispatlamış olmak,” şeklinde değiştirildi.

Yönetmelik İçin Tıklayınız

24 Ekim 2014 Tarihli ve 29155 Sayılı Resmi Gazete

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.