Kalkınma Bakanlığı Planlama Uzman Yardımcılığı Sözlü Sınav Programı

Kalkınma Bakanlığı Planlama Uzman Yardımcılığı Sözlü Sınav Programı Yayınlandı. Planlama Uzman Yardımcılığı sözlü sınav takvimine haber detayında bulabilirsiniz.

12961
Daha Fazla Göster

Kalkınma Bakanlığı tarafından 14 Kasım 2015 tarihinde personel alım ilanı yayınlanmıştı. Planlama Uzman Yardımcısı olarak toplam 50 kişi alınacağı bildirilen ilanda başvurular Kalkınma Bakanlığı tarafından 16 Kasım 2015 günü başlamış ve 30 Kasım tarihinde son bulmuştu. Sözlü sınav takvimi de açıklandı. Sözlü sınav bilgilerine haber içeriğinde bulabilirsiniz.

İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Harita Mühendisliği alanlarında alım yapılacak sayının yirmi katı aday listesine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Listelerin olduğu bağlantıya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sözlü sınav; hafta içi 13:30-15:30 / 16:00-18:00 / 19:00-21:00 saatleri arasında, hafta sonu 10:30-13:50 / 14:40-18:00 / 18:40-22:00 saatleri arasında üç oturum şeklinde yapılacak olup; sınava girecek adaylar sınavdan yarım saat önce Kalkınma Bakanlığı Necatibey Caddesi 110/a adresindeki binanın 19.kat Personel Dairesi Başkanlığında hazır olacaklardır.                                                                           

Adaylar soyadına göre alfabetik sırayla aşağıda belirtilen gün ve saatte sınava alınacaktır.                                                                            

Bakanlık gerektiğinde, adayların sözlü sınava çağrılacağı gün ve saati değiştirebilecek, mesai saatleri dışında da sözlü sınav yapabilecektir. Bu nedenle adayların bu hususu dikkate almaları gerekmektedir.

Sözlü sınav adayların mezun olduğu bölüm ile ilgili alan bilgilerinin yanı sıra, sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, genel yetenek ve genel kültürü, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığının değerlendirildiği bir sınav olacaktır.     

Sözlü sınav sonuçları, aşağıdaki internet adresinden ve kalkınma bakanlığı binası girişine asılarak ilan edilecektir.

Sınav Takvimi İçin TIKLAYINIZ

Sınav İlanı İçin TIKLAYINIZ

Sınav Sonuçları İçin TIKLAYINIZ (Sonuçlar Açıklanınca)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kalkınma Bakanlığı Planlama Uzman Yardımcılığı Sözlü Sınav Programı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!