Kalkınma Bakanlığı Taşeron Sözlü Sınav Duyurusu

​Kalkınma Bakanlığı 696 sayılı kanun hükmünde kararname gereği sürekli işçi kadrolarına geçiş için sınava girecek personel listesi, sınav yeri, tarih ve saatini açıkladı. Taşeron sınav konuları ile sözlüye girecek adayların sınav tarihleri için tıklayınız

40398
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kalkınma Bakanlığı tarafından sürekli işçi kadrolarına geçiş için sınava girecek aday personele ilişkin duyuru yayımlandı. Taşeron sözlü veya uygulamalı sınava girecek adaylar ile tarihler açıklandı. Taşeron sınavına katılacak adayların branşları itibarıyla sorumlu oldukları sınav konuları da belli oldu.

696 sayılı KHK ile 375 sayılı KHK’ya eklenen Geçici 23’üncü madde uyarınca personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı sözleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçişine ilişkin yapılacak olan sınava katılmaya hak kazanan adayların isimlerinin, sınav yeri ve tarihlerinin yer aldığı listelere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Koruma ve güvenlik hizmetleri personeli: Özel güvenlik hizmetleri hukuku, güvenlik tedbirleri ve koruma bilgisi, tabii afetlere müdahale ve temel ilk yardım konularından olacak.

Temizlik hizmetleri personeli: Zemin Temizliği Bilgisi, Genel Ortam Temizliği Bilgisi (Makam, toplantı salonu, büro ve çalışma odaları, ortak alanlar, spor salonu yemekhane, mutfak, kafeterya, kütüphane, asansörler, depo ve arşivler, bahçe ve bina çevresi, kalorifer dairesi, atölyeler, tuvaletler, teras ve balkonlar), Elektronik Eşya Temizliği Bilgisi, Temizlik Malzemelerini Hazırlama, Temizlik Araç Gereçlerini Kullanma ve Hijyen Kurallarına Uyma Bilgisi konularından olacak.

Yemekhane yemek ve sair servis hizmeti personeli: Temel yiyecek üretimi ve besin bilgisi, gıda güvenliği ve hijyen bilgisi, mutfak uygulamaları bilgisi konularından olacak.

Teknik destek personeli: Siber Güvenlik (Usom), Bilgisayar Mimarisi, Ağ Yönetimi, İşletim Sistemleri (Windows-Unix) konularından olacak.

Yazılım personeli: Siber güvenlik (usom), veri tabanı, kodlama, güvenli yazılım geliştirme konularından olacak.

Sıvana katılacak adayların sınav saatinden 15 dakika önce sınav salonu önünde geçerli bir kimlik belgesi ile hazır bulunmaları gerekmektedir. Sınav listeleri için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!