Kamu çalışanının yıllık izinlerinin iptali kimleri kapsıyor

Yıllık izinlerin iptali Öğretmenleri aile hekimlerini, aile sağlığı elemanlarını ve sözleşmeli personeli kapsıyor mu..Kamu personellerinin yıllık izinlerin kaldırılmasına yani iptaline neden olan 18.07. 2016 tarihli başbakanlık genelgesi kimleri kapsıyor.

23214
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yıllık izinleri iptali kimleri kapsıyor bu soruya yanıt aramaya çalışacağız. My Memur olarak tarafımıza iletilen soruları yanıtlamaya devam ediyoruz. Hatırlayacağınız üzere dün 18 Temmuz 2016 Tarihli ve 29774 Sayılı Resmi Gazete’nin mükerrer sayısı yayımlanmış ve içeriğinde yer alan Başbakanlık Genelgesi ile Kamu Personellerinin yıllık izinleri kaldırılmıştı. Tarafımıza konu ile alakalı onlarca soru yöneltildi. Bu sorularda; Yıllık izinlerin iptali Öğretmenleri kapsıyor mu, sözleşmeli personelleri, hizmet alımı ile çalışan taşeronların, aile hekimi ve aile sağlığı elemanlarını yıllık izinlerinin iptali kapsıyor mu gibi sorular soruldu. Bizde My memur olarak bu soruya yanıt aramaya çalışacağız.

Yıllık İzinlerin Kaldırılması konulu Başbakanlık genelgesinde ; Tüm kamu çalışanlarının ikinci bir emre kadar yıllık izinleri kaldırılmıştır. Tüm kamu çalışanlarının ( Kamu personeli ) ikinci bir emre kadar yıllık izinleri iptal edildiği, İzinde bulunan kamu çalışanlarının ise en kısa sürede görevlerinin başlarına dönmesi gerektiği belirtiliyor. İlgili genelgenin tüm kamu çalışanları şeklinde belirtilmesi nedeniyle kamuda görevli olan memurlar, sözleşmeli personel, geçici personel ve işçiler yani kamuda çalışan tüm personel bu kapsama girmektedir.

Aslında burada tek soru işareti MEB bünyesinde görevli olan öğretmenler olmaktadır. Yıllık izin iptali öğretmenleri kapsıyor mu sorusuna cevabı vermesi gereken yer aslında MEB olmaktadır. Öğretmenlerde kamu personelidir. Lakin öğretmenlerin yıllık izinleri kanun ile verilmektedir. Ayrıca okulların kapalı olması münasebetiyle öğretmenlerin görev başına dönmelerini gerektiren bir durumunda olmadığı görüşündeyiz. 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 5 sene önce

  Artık açılsın bu izinler çok yorulduk…

 2. 5 sene önce

  ;))))) aynem ole

2 Yorum

 1. 5 sene önce

  ;))))) aynem ole

 2. 5 sene önce

  Artık açılsın bu izinler çok yorulduk…

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!