1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kamu Çalışanına Müjde!
Kamu Çalışanına Müjde!

Kamu Çalışanına Müjde!

2023 yılına kadar Kamuda İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi hayata geçirilecek. Görevinde başarılı olan memur ödüllendirilecek.

A+A-

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu Yeni Ekonomi Modeli kapsamında kamu kurumlarda kadrolar ve sayfalar yeniden belirlenecek. 2023 yılına kadar Kamu İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi kurulacak, sistem sayesinde derece-kademeye göre ücret sistemindeki sorunlar çözülebilecek.

Kurumlarda kadrolar yeninden oluşturulacak ve başarılı memurların ödüllendirileceği sisteme geçilecek.

Kapsamlı Staj Portalı

Proje kapsamında atılacak adımlarla iş gücü piyasasının canlandırılması hedefleniyor. Kurulacak güçlü danışmanlık hizmetleri ile gençlerin kariyer planlamalarına yol gösterici olunacak. Kişinin eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına girmesini kolaylaştırmak için kapsamlı staj programları hazırlanacak.

Mesleki yeterlilik belgesi bulunan nitelikli iş gücü arttırılacak. Türkiye İş Kurumu’nun vermiş olduğu eğitimlere bireyler kurulacak olan dijital kütüphaneden ulaşım sağlayabilecek. İşsiz Profil Envanteri araştırması yapılacak ve işsizlerin profil, beceri ve istihdam edilmelerini engelleyen unsurlar belirlenecek.

Özel Sektöre İstihdam Sağlanacak

Özel eğitim gereksinimi olan gruplar için özel eğitimler düzenlenecek ve bu grupların özel sektörde istihdam edilmesi için aracılık hizmeti verilecek. Kaybolmaya yüz tutmuş olan mesleklerinde yeniden canlandırılması için çalışmalar yapılacak ve bu mesleklere istihdam desteği sağlanacak.

Albayrak, 2021-2023 arasındaki dönemde yeni ekonomi programı için finansal istikrar modelini kısa sürede hayata geçireceklerini ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.