1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Kamu Gözetimi Kurumu 15 Memur Alımı Yapacak
Kamu Gözetimi Kurumu 15 Memur Alımı Yapacak

Kamu Gözetimi Kurumu 15 Memur Alımı Yapacak

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) memur alımı yapacak. 8 ve 9 uncu derecelerde kadrolu Uzman Yardımcısı kadrolarında istihdam üzere 15 kamu personeli alınacak.

A+A-

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) memur alımı yapacak. Devlet Personel Başkanlığının resmi internet adresinden yayımlanan ilanda, Kurumun Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 8 ve 9 uncu derecelerde kadrolu Uzman Yardımcısı kadrolarında istihdam üzere 15 kamu personeli alımı yapılacağı belirtildi. Adaylar başvurularını 22 Haziran ile 5 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapabilecekler.

Başvuru yapabilmek için; 657’nin 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak, 2017 KPSSP1 ya da KPSSP2 puan türlerinden 80 ve üzeri puan almış olmak, 1 Ocak 1982 ve sonrasında doğmuş olmak, görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak gerekiyor.

KGK personel alımına en az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler ile Ticari Bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olan adaylar başvuru yapabilecekler.

Yazılı sınav 22 – 23 Temmuz 2017 tarihlerinde her gün sabah ve öğleden sonra iki oturum olmak üzere toplam dört oturumda Ankara’da yapılacak. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar sözlü sınava çağırılacak olup, sözlü sınav yeri ve tarihi kurumun internet adresinden ilan edilecek. KGK 15 kamu personeli alımı ile ilgili detaylı bilgi ve ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.