1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Kamu Hastane Birlikleri - 2014 Kitabı Yayımlandı
Kamu Hastane Birlikleri - 2014 Kitabı Yayımlandı

Kamu Hastane Birlikleri - 2014 Kitabı Yayımlandı

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu TKHK "Kamu Hastane Birlikleri - 2014" isimli Kitabı Yayımladı

A+A-

Sağlık Bakanlığı'na Bağlı ve Tüm Hastaneleri bünyesinde barındıran Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu TKHK "Kamu Hastane Birlikleri - 2014" isimli Kitabı Yayımladı.

TKHK tarafından yayımlanan kitabın önsözü TKHK Başkanı Uzm. Dr. Zafer Çukurova tarafından yazıldı.Önsözü aşağıda sizler için yayınladık kitabın tamamına ise aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz.

ÖNSÖZ

Bilindiği üzere, 663 sayılı KHK ile Bakanlığımızın yeniden yapılanması sonucu hizmet üreten ve politika belirleyen birimlerin ayrıldığı, hizmet sunan birimlere sonuçlardan sorumlu profesyonel yöneticilerin görevlendirildiği, daha yatay, yalın ve uzmanlığa dayalı birimlerin oluşturulduğu, ölçek ekonomilerinden yararlanan, rekabetçi anlayışa açık ve hiyerarşik denetimden ziyade performans denetime önem veren bir örgüt yapısı oluşturulmuştur. 280 bin çalışanı ve 30 milyar t bütçesi ile Kurumumuz bu yapının en önemli parçası konumundadır.

Kurumumuz, kamuya sağlık hizmeti verme sorumluluğu içinde sağlık hizmetlerini insan odaklı, hasta ve çalışan memnuniyetini esas alan profesyonel yönetim anlayışı ile sunmak, sorunlara zamanında, uygun ve etkili çözümler üretmek misyonu çerçevesinde 19 Mart 2012 tarihinde faaliyete başlamıştır. Sağlık hizmetlerinde güven duyulan ve uluslararası alanda referans gösterilen bir kurum olma hedefi ile çalışmaktadır. 2 Kasım 2012 tarihinde ise Kurumumuza bağlı hastanelerin daha etkili, kaliteli ve verimli bir şekilde, profesyonel ve çağdaş bir yönetim anlayışı ile işletilebilmesi için il düzeyinde 88 Kamu Hastane Birliği kurulmuştur.

Sağlık hizmetlerinde geldiğimiz noktanın tespiti ve "Sağlıkta 2023 Vizyonu" çerçevesinde Kurum vizyonumuzun tüm paydaşlarımıza aktarılması sorumluluğu bu kitapçığı sizlerle paylaşmamızı sağladı. Bu çerçevede, Kamu Hastane Birliklerine ait yapımızı tanıtmak ve sunulan hizmetlerle ilgili bilgiler sunmak üzere hazırladığımız bir kitapçığın sizlere faydalı olmasını diliyorum.

Uzm. Dr. Zafer ÇUKUROVA

Kurum Başkanı

KİTAP İÇİN TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.