1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Kamu Hastaneleri Birliği Sağlık Bakım Hizmetleri Trakya Bölge Çalıştayı
Kamu Hastaneleri Birliği Sağlık Bakım Hizmetleri Trakya Bölge Çalıştayı

Kamu Hastaneleri Birliği Sağlık Bakım Hizmetleri Trakya Bölge Çalıştayı

Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği tarafından Trakya bölgesindeki Üniversite ve kamu hastanelerinin katılımı ile sağlık hizmetleri çalıştayı düzenlenmiştir

A+A-

 

Tekirdağ İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Ev Sahipliğinde, İyi Uygulama Örnekleri Konulu Sağlık Bakım Hizmetleri Trakya Bölge Çalıştayı Gerçekleştirilmiştir.

 

Tekirdağ İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği koordinatörlüğünde, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne İllerinin katılımıyla, sağlık bakım hizmetlerindeki iyi uygulama örneklerinin yaygınlaştırılması, fikir alışverişi yapılması ve ortak sorunlarımıza ortak çözümler bulunabilmesi amacıyla “Sağlık Bakım Hizmetleri Trakya Bölge Çalıştayı” düzenlenmiştir. 31 Ekim 2014 tarihinde gerçekleştirilen çalıştayda, sağlık bakımındaki iyi uygulamalarla ilgili birçok konu görüşülmüş olup;  çalıştay da elde edilen öneriler ile  sağlık tesislerindeki bakım uygulamalarının geleceği şekillendirecektir. Çalıştay kapsamında üçe ayrılan gruplar, 1 gün boyunca sağlık tesislerimizdeki bakım hizmetleri konusunda değerlendirmelerde bulunmuşlardır.

Çalıştayın sonunda; yoğun bakımda yatan hastalarımızın yakınlarına ilişkin bilgilendirme çalışmalarının yaygınlaştırılması, hemşirelik uygulamalarında performans parametrelerinin oluşturulması, diyabet okullarının yaygınlaştırılması, çocuk ve bebek hastalarımıza yönelik, poliklinik ve diş ünitelerinde çocuklara uygun muayene ve oyun alanlarının yaygınlaştırılması, hastalarımıza bilgilendirme videolarının hazırlanarak bilgilendirmenin sürekliliğinin sağlanması gibi önemli konularda kararlar alınmıştır. İlimizde sağlık bakım hizmetlerinin gelişmesi ve hizmet kalitesinin artması hasta memnuniyetine yansımaktadır. Bu tarz bilimsel çalışmalar ve etkinlikler devam edecektir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.