1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Görev ve Yetkileri Belli Oldu
Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Görev ve Yetkileri Belli Oldu

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Görev ve Yetkileri Belli Oldu

Türkiye Kamu hastaneleri Kurumu Personeli Sağlık Bakanlığına devroldu. TKHK, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü olarak değişti. Kamu Hastaneler Genel Müdürlüğü hizmet birimleri ve görevleri hakkında yönerge yayımlandı.

A+A-

Bilindiği üzere 694 sayılı OHAL kapsamında KHK ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu kapatılarak Sağlık Bakanlığı taşra ve merkez teşkilatı birimine dönüştürülmüştü. 3 aylık döneme kadar bu kurumların kapatılarak görev ye yetki alanları belirlenecekti. TKHK’mu da Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü olarak yapısını tamamladı.

 

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Hizmet Birimleri ve Görevleri Hakkında Yönergesi ile de Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki daire başkanlıklarının görevleri ile çalışma usul ve esaslarını düzenlendi. Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki daire başkanlıkları bu yönergede yer aldı. Genel Müdürlüğe bağlı 16 daire başkanlığı kuruldu.

 

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğüne bağlı daire başkanlıkları şu şekildedir:

 

Sağlık Tesisleri, Sağlık Tesisleri Yatırım Planlama ve Takip, Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri, Tıbbî Cihaz ve Tıbbî Hizmet Alımları Planlama, Acil Sağlık Hizmetleri ve Yurt Dışı Sağlık Birimleri, İstatistik, Analiz ve Raporlama, Finansal Analiz ve Faturalandırma, Döner Sermaye Bütçe ve Muhasebe İşlemleri, Hukuk ve Mevzuat, Tedarik Yöntemleri ve Satın Alma, Tedarik Planlama, Stok ve Lojistik Yönetimi, Verimlilik ve Kalite Uygulamaları, Ek Ödeme, Destek Hizmetleri, İletişim ve Proje, Hasta, Çalışan Hakları ve Güvenliği, İnsan Gücü Planlama, Şehir Hastaneleri Koordinasyon Dairesi Başkanlığı olmak üzere 16 daire başkanlığı yer almaktadır.

 

16 daire başkanlığının tüm görevleri ve yetki alanlarına dair detaylar kamu hastaneleri genel müdürlüğü hizmet birimleri ve görevleri hakkında yönerge ile belirlendi.

 

Bknz: Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Hizmet Birimleri ve Görevleri Hakkında Yönerge’nin tam metni için TIKLAYINIZ.

Bknz: Sağlık Bakanlığı ile Bağlı Kuruluşlarında TKHK ve THSK Tek Çatıya Geçildi

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler