1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Kamu İhale Kurumu Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği Değişti
Kamu İhale Kurumu Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği Değişti

Kamu İhale Kurumu Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği Değişti

Kamu İhale Kurumu tarafından resmi gazete mükerrer sayısında yayımlanan hizmet alımı ihaleleri uygulama yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Değişiklikler taşeron işçilerin başvurusu sonrasında 19 Ocak 2018’de yürürlüğe girecek.

A+A-

Kamu İhale Kurumu 30 Aralık 2017 tarihli resmi gazete mükerrer sayısında hizmet alımı ihaleleri uygulama yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik yayımladı. Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliğine aşağıdaki geçici madde eklendi.

Başlamış olan ihalelerle ilgili geçici madde; bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce ilanı veya duyurusu yapılmış olan ihaleler, ilanın veya duyurunun yapıldığı tarihte yürürlükte olan yönetmelik hükümlerine göre sonuçlandırılır denildi.

Aynı Yönetmeliğin eki Ek-7’de yer alan Tip Sözleşmenin 37 nci maddesinin 42 numaralı dipnotu da değişti. Yeni hüküm; 42 Sözleşmenin yürütülmesi aşamasında taraflar arasında doğabilecek uyuşmazlıkların çözümü için idare, Türk Mahkemeleri ya da tahkim yolundan birini tercih edecek.

Türk Mahkemelerinin tercih edilmesi halinde madde metni aşağıdaki şekilde düzenlenecektir: Bu sözleşme ve eklerinin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde ... (İdarenin bulunduğu yer mahkemesi yazılacaktır) mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir denilmektedir. Yönetmelikte yapılan değişikliğe dair tam metin için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.