1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Kamu Kurumlarına 190 Şehit Yakını İle Gazi ve Yakını Memur Atandı
Kamu Kurumlarına 190 Şehit Yakını İle Gazi ve Yakını Memur Atandı

Kamu Kurumlarına 190 Şehit Yakını İle Gazi ve Yakını Memur Atandı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından düzenlenen törenle 190 memur ataması yapıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilen 190 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının ataması yapıldı.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı tarafından düzenlenen törenle 190 memur ataması yapıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilen 190 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurası, noter huzurunda gerçekleştirildi.

3713 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesine göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu tespit edilen memur adaylarının atamaları öğrenim durumları ve istedikleri ilk il tercihleri dikkate alınarak yapıldı.

190 şehit yakını, gazi ve gazi yakınından 64’ü memur unvanlı kadrolara, 72’si hizmetli unvanlı kadrolara, 3’ü ise işçi kadrolarına atandı. Kamu personeli olarak atananlardan 107’sinin erkek, 83’ünün kadın olduğu belirtildi.

Şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarından kamu personeli olarak atananlar sonuçlarını bugün saat 17:00’den itibaren Devlet Personel Başkanlığının internet adresinden öğrenebilecekler. Ataması yapılan memur adaylarının kurumların atama işlemlerini tamamlamalarını müteakiben kendilerine tebliğde bulunmasını beklemeleri gerekiyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler