1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Kamu Kurumlarına Açıktan Kura ile Sağlık Personeli Atama Esasları Değişti
Kamu Kurumlarına Açıktan Kura ile Sağlık Personeli Atama Esasları Değişti

Kamu Kurumlarına Açıktan Kura ile Sağlık Personeli Atama Esasları Değişti

Kamu kurum ve kuruluşlarına açıktan kura ile atanacak sağlık personelinin atama usül ve esaslarına ilişkin yönetmelikte değişiklik yapıldı. Değişiklik 25 Şubat 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından 25 Ocak 2018 tarihli resmi gazetede kamu kurum ve kuruluşlarına açıktan kura ile atanacak sağlık personelinin atama usul ve esaslarına ilişkin yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bilindiği üzere Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu müdürlük olarak Sağlık Bakanlığına bağlanmıştı. Yönetmelikte yer alan tanımlar kısmındaki Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tanımları yürürlükten kaldırıldı.

Kura komisyonu teşkili maddesinde yapılan değişiklik!  Bakanlıkta kura işlemlerini yürütmek üzere, bir müsteşar yardımcısının başkanlığında, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Hukuk Müşavirliğinden birer kişi olmak üzere toplam beş kişiden oluşan Kura Komisyonu oluşturulur.

Eski hüküm: Bakanlıkta her yıl kuraya ilişkin işlemleri yürütmek üzere, Bakanın Onayı ile; bir Müsteşar Yardımcısının başkanlığında ana hizmet birimlerinden iki kişi, personel biriminden ve Hukuk Müşavirliğinden birer kişi olmak üzere toplam beş kişiden oluşan bir Bakanlık Kura Komisyonu kurulur.

Kura ile ilgili tüm hususlar daha önce 15 gün öncesinden duyurulurken yapılan değişiklikle 5 gün şeklinde değiştirildi.  Ayrıca kura sonuçları, kura işlemlerinin tamamlanmasını müteakiben Bakanlık internet sayfasında duyurulacaktır denildi. Resmi gazete değişikliği için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler