1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Kamu Misafirhane ve Kreş 2019 Fiyatları Belli Oldu
Kamu Misafirhane ve Kreş 2019 Fiyatları Belli Oldu

Kamu Misafirhane ve Kreş 2019 Fiyatları Belli Oldu

Kamu misafirhane, sosyal tesis ve kreşlerin 2019 fiyatları belli oldu. Resmi Gazete’de yayımlanan 2019-1 sayılı tebliğ ile kamu tesislerinde yemek ve konaklama fiyatları belirlendi.

A+A-

Kamu misafirhane, sosyal tesis ve kreşlerin 2019 fiyatları belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 10 Ocak 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2019-1 sayılı tebliğ ile kamu tesislerinde yemek ve konaklama fiyatları belirlendi.

Merkezi yönetim kapsamındaki kamu idareleri, döner sermayeli kuruluşlar, kamu iktisadi teşebbüsleri, kamu bankaları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının tasarrufunda bulunan eğitim ve dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, çocuk bakımevi, spor tesisi ve benzeri sosyal ve destek amaçlı tesislerden dinlenme amacıyla veya diğer amaçlarla yararlanacaklardan alınacak yemek, konaklama ve diğer hizmet bedellerinin tespitinde ve elde edilen gelirlerin kullanımında uyulacak usul ve esasları belirlendi.

Eğitim ve dinlenme tesislerinde;

Ekte sayılan özelliklerden on beş ve daha fazlasını taşıyan tesislerde kişi başına günlük 24,40 TL yemek ve 9,30 TL (1 Temmuz-15 Ağustos döneminde 12,20 TL) konaklama bedeli alınacak.

Ekte sayılan özelliklerin on iki tanesinden daha azı bulunan tesislerde kişi başına günlük 16,30 TL yemek ve 7,00 TL (1 Temmuz-15 Ağustos döneminde 11,10 TL) konaklama bedeli alınacak.

Ekte sayılan özelliklerin on iki tanesinden daha azı bulunan tesislerde kişi başına günlük 16,30 TL yemek ve 7,00 TL (1 Temmuz-15 Ağustos döneminde 11,10 TL) konaklama bedeli alınacak.

Konut veya bağımsız bölümde; buzdolabı bulunanlarda günlük en az 4,10 TL, televizyon bulunanlarda günlük en az 4,10 TL ve klima bulunanlarda günlük en az 5,80 TL konut başına ilave bedel alınacak.

Misafirhanelerde;

Kurum personelinden kişi başına her gece için en az 12,20 TL alınacak. İdarelerce, verilen hizmetin özelliği, maliyeti ve standardın üzerinde olması, odadaki yatak sayısı gibi hususlar dikkate alınarak daha yüksek konaklama bedeli tespit edilebilecek.

Geçici görevli kamu personelinden alınacak konaklama bedeli, geçici görevlendirmenin ilk 10 günü için gündeliklerinin %50 artırımlı miktarının tamamını, daha sonraki günler için ise artırımsız gündeliklerinin 1/2'sini, geçici görevli denetim elemanlarından alınacak konaklama bedeli ise yurtiçi gündeliklerinin %50 artırımlı miktarının tamamını geçemeyecek.

Geçici görevli personel hangi kamu kurumunda çalışırsa çalışsın hepsine aynı tarife uygulanacak. Diğer sosyal tesislerden yararlandırılan geçici görevli kamu personeli ile geçici görevli denetim elemanlarından alınacak konaklama bedeli hakkında da birinci, ikinci ve üçüncü fıkralarda yer alan hükümler uygulanacak.

Her ne ad altında ve sürede olursa olsun (kiralanmış olan yerler dahil) kurumun tasarrufunda olan yerlerde personelin konaklaması halinde (lojman olarak tahsis edilenler hariç), bu yerler de misafirhane kapsamında değerlendirilecek.

Kreş ve çocuk bakımevleri ücretleri;

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kreş ve çocuk bakımevlerine kabul edilecek devlet memurları ile diğer kamu personelinin her çocuğu için aylık bakım ücreti asgari 220,00 TL olarak tespit edilmiştir. Ancak belirlenen asgari aylık ücretlerin kreş ve çocuk bakımevi hizmetlerinin karşılanmasında yeterli olmadığı durumlarda, kurum ve kuruluşlar belirlenen ücretin üzerinde bedel tespit etmeye yetkilidir.

Spor tesisleri;

Kurum personeli de dahil olmak üzere, her türlü futbol, basketbol, voleybol salon ve sahalarından, tenis kortlarından, yüzme havuzlarından, su ve kış sporlarının yapıldığı yerlerden veya diğer spor tesislerinden yararlananlardan, bir saatlik yararlanma karşılığı olarak; Spor alet ve malzemelerinin yararlananlar tarafından temin edilmesi halinde kişi başına en az 8,20 TL alınacak.

Spor alet ve malzemelerinin tesisten temin edilmesi halinde kişi başına en az 12,20 TL, Hamam, sauna ve kaplıcalardan bir saatlik yararlanma karşılığı kişi başına en az 15,10 TL alınacak.

Spor tesisleri ile hamam, sauna ve kaplıcalara abone olan kamu personelinden alınacak bir aylık abone bedeli, bu maddede belirtilen miktarların 15 katından az olmamak kaydıyla, kurumlarca belirlenebilecek.

EĞİTİM VE DİNLENME TESİSLERİNİN ÖZELLİKLERİ

Kamu kurum ve kuruluşlarınca işletilen eğitim ve dinlenme tesislerinde bulunabilecek özellikler aşağıda belirtilmiştir.

1 - Tesisin deniz, göl, akarsu kenarında veya kış sporlarına elverişli yerler ile termal alanlarda olması

2 - Konut veya bağımsız bölümünde tuvalet ve banyo

3 - Sıcak su

4 - Havalandırma tesisatı

5 - Konut veya bağımsız bölümünde telefon

6 - Salonlarda ve konut veya bağımsız bölümlerde müzik yayını

7 - Mutfak ve lokanta

8 - Konut veya bağımsız bölümün içinde mutfak mekanı

9 - Dinlenme ve oyun salonu

10 - Çay bahçesi

11 - Asansör

12 - Diskotek

13 - Çocuk bahçesi

14 - Spor alanları

15 - Revir

16 - Plaj

17 - Güneşlenme yerleri ve teçhizatı

18 - Otopark (en az 20 araçlık)

19 - Yüzme havuzu

20 - Hamam

21 - Sauna

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler