1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Kamu Personeli Alımı Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
Kamu Personeli Alımı Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Kamu Personeli Alımı Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Kamu Görevine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin Değiştirilmesine Dair Yönetmelik 7 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

A+A-

Kamu Görevine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin Değiştirilmesine Dair Yönetmelik 7 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Söz konusu yönetmelikte değişiklik yapılmasına, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığının 14/3/2017 tarihli ve 1545 sayılı yazısı üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile 217 sayılı Devlet Personel Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname hükümlerine göre, Bakanlar Kurulu'nca 29 Mayıs 2017 tarihinde karar verildi.

Kamu Görevine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasına “aday konsolosluk ve ihtisas memurları” ibaresinden sonra gelmek üzere “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar uzman yardımcıları” ibaresi eklendi.

Bu değişiklik ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar uzman yardımcılıklarına yapılacak alımlar, KPSS Yönetmeliği dışına çıkarıldı. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı uzman yardımcısı alımı usul ve şatlarını kendisi belirleyecek.

Değişikli yapılan 3 üncü madde; Adalet Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı ile İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarının Bakanlık Teftiş Kurulları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Askeri Adalet Teftiş Kurulları, kaymakam adayları, Dışişleri Bakanlığı aday meslek memurları, aday konsolosluk ve ihtisas memurları ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun değişik 1 inci maddesinin üçüncü fıkrasında sayılanlar ile Devlet senfoni orkestraları ve Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sanatçıları bu Yönetmeliğin kapsamı dışındadır.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.