1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kamu Personeli Alımlarında KPSS’mi Mülakat mı Etkili
Kamu Personeli Alımlarında KPSS’mi Mülakat mı Etkili

Kamu Personeli Alımlarında KPSS’mi Mülakat mı Etkili

Kamu personeli alımlarında uygulanan sınav aşamalarının en sonundaki MÜLAKAT engeli KPSS adaylarının korkulu rüyası olmaya devam ediyor. KPSS’den ne kadar yüksek alınsa da mülakatta etkisi sıfırlanıyor! KPSS puanıma dokunma!

A+A-

Gerek Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS adayları, gerek sendika temsilcilerinin tamamı kamu personeli alımlarında MÜLAKAT engelinin ortadan kaldırılması için mücadeleye devem ediyor. My Memur olarak memur alımlarında sadece KPSS puanının etkili olması yönündeki talebimizi bir kez daha yineliyoruz.

KPSS Puanıma Dokunma! Oldukça doğru bir ifade değil mi? KPSS puanıma dokunma, çünkü ben onu hak ederek aldım ve memur alımlarında son aşamaya geldiğimde KPSS’deki yüksek puanımım hiçbir önemi kalmıyor.

KPSS Puanıma Dokunma! Çünkü ben onu hak ederek aldım. Bileğimin, bilgimin, çabamın, emeğimin gücüyle aldım. Kimsenin de bu puanımın önüne haksız bir şekilde geçmesini kabul etmiyorum. KPSS puanının etkisi mülakatla sıfırlandığı sürece kamu personeli rejimi düzgün işlemeyecektir.

KPSS Puanıma Dokunma! ÖSYM’nin yaptığı sınavlardaki güvenlik son yıllarda, özellikle de 15 Temmuz hain FETÖ/PDY darbe girişiminden sonra o kadar artırıldı ki, neredeyse bırakın kopyayı, tenezzül etmek bile oldukça güç. Zamanında bu hainliği yapanlar, KPSS vb. hırsızlığı yapanlar cezasını çekmeye başladı, mahkemelerimiz gerekli cezayı veriyor. Bu sebeple KPSS puanıma dokunma!

KPSS Puanıma Dokunma! KPSS ile ön başvuru sonrası çağrılan adayların arasından mülakatla personel alımı gerçekleştiriliyor. Örneğin Milli Eğitim Bakanlığı bazı adayların mülakat puanlarını güvenlik soruşturması bahanesiyle düşük gösterdiğini açıklıyor. Oysa atamalar sonrası İçişleri Bakanlığı bu soruşturma ve araştırmaları yapıyor, dolayısıyla MEB’İn ne yetkisi ne de etkisi olmaması gereken bir alana müdahale ediyor.

Sözün özü nettir: KPSS puanıma dokunma! Kamuda personel alımlarının ciddi ve LİYAKAT çerçevesinde yapılması isteniyorsa KPSS puanı sonrası mülakatın kesinlikle etkisinin sıfırlanması gerekiyor. Bazı meslek alanlarında ek yazılı veya uygulama sınav yapılması normaldir, fakat 3-5 dakikalık bir mülakatın bir açıklaması kesinlikle yoktur!

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler