1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Kamu Personeli Bu Haber Çok Sevinecek
Kamu Personeli Bu Haber Çok Sevinecek

Kamu Personeli Bu Haber Çok Sevinecek

toplu sözleşme ile elde edilen bazı hakların Nisan ayı içerisinde en az dokuz tanesinin yasalaşacağını düşündüğünü duyurdu.

A+A-

Memur-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Hacı Bayram Tonbul toplu sözleşme ile elde edilen bazı hakların Nisan ayı içerisinde en az dokuz tanesinin yasalaşacağını düşündüğünü duyurdu. 2014 Yerel seçimlerinin bitiminin ardında gözler Türkiye Büyük Millet Meclisi ( TBMM ) ‘ nin göreve başlayacağı güne çevrildi.

Yaklaşık olarak 2,5 milyon memurun gözü kulağı Türkiye Büyük Millet Meclisi ( TBMM ) nin açılacağı güne çevrildi. Geçtiğimiz 2013 yılında Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda (KPDK) toplu sözleşme ile yaklaşık olarak 30 maddede mutabakat sağlanmıştı. Fakat geçtiğimiz yıl yasalaşması beklenen bu taslak seçimlerinde etkisi ile bu yıla yani 2014’e sarktı. Kamu Personeli nin endişesi acaba Cumhurbaşkanlığı seçimi taslağın yasalaşmasının önüne geçer mi?

Bu soru Memur-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Hacı Bayram Tonbul tarafından cevap verildi. Hacı Bayram Tonbul tasarı ile alakalı olarak yaklaşık 9 maddenin Beklentileri dahilinde yasalaşabileceğini söyledi.

Taslakta ise Disiplin cezalarının affı, Adaylıkta uyarma ve kınama cezası alanların memuriyetten çıkarılmasının engellenmesi, Özelleştirme sonrası araştırmacı olarak atanan müdür, genel müdür yardımcısı ve genel müdürlerin istemeleri halinde kariyerlerine uygun mühendis, mimar, avukat gibi kadrolara atanması,  İş ve meslek danışmanlarının ek ödemelerinin artırılması, Nöbetçi memurluk uygulamasının kaldırılması, Emekli ikramiyesinin hesaplanmasında 30 yıllık hizmet süresi sınırının kademeli olarak 35 yıla çıkarılması gibi maddeler bulunuyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.