Kamu ve özel sektörde güvenlik tedbirleri artırılıyor

Darbe kalkışması sonrası gerek kamu gerekse özel sektörde güvenlik tedbirlerinin artırılıyor. TÖGF Başkanı Bülent Perut, ütün özel güvenlik görevlilerinin hainlerin darbe girişiminin karşısında tüm güçleriyle durmaya çalıştığını söyledi.

23243
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Darbe kalkışması sonrası gerek kamu gerekse özel sektörde güvenlik tedbirlerinin artırılıyor. Tüm Özel Güvenlik Dernekleri Federasyonu (TÖGF) Başkanı Bülent Perut, her Türk vatandaşı, her demokrasi gönüllüsü, her memleket sevdalısı gibi görevi başında bulunan bütün özel güvenlik görevlilerinin hainlerin darbe girişiminin karşısında tüm güçleriyle durmaya çalıştığını belirtti.

Başkan Perut, “Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesinde görev yapan kardeşlerimi alınlarından öpüyorum. Ancak bazı durumlarda sayıca ve ateşli silah gücü açısından yetersiz kaldıkları noktalar da olmuştur. Ayrıca, içimizde bu hainlere destek verenler de tespit edilmiş, derhal ilgili birimlere bildirilmiştir. Daha da olduklarını varsaymaktayız.” İfadelerini kullandı.

Bülent Perut, ABD ve AB üyesi ülkelerin özel güvenlik görevlilerinin yetkilerini artırdığını, terör saldırılarının nerede, ne zaman geleceğinin belli olmadığını söyledi. Perut, “Ülkemizde de en son hainlerin darbe kalkışması ile yapmış oldukları teröre karşı özel güvenlik sektörü olarak tedbirlerimizi artırdık. Sektörde izinler iptal edildi, takviye personel sağlandı. Özellikle elektronik güvenlik sistemleri güçlendirilmeye başlandı” dedi.

Özellikle spor karşılaşmalarında taraftarların da aralarına karışabilecek provokatörlere karşı dikkatli olmak gerektiğini vurgulayan Perut açıklamalarına “Bu hainlerin daha ele geçmemiş olanlarının kalkışacakları terör eylemleri ihtimaline karşı özel güvenlik teşkilatları, kolluk kuvvetlerinin de desteğiyle gereken tedbirleri almaktadır.” Şeklinde devam etti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!