Kamuda açığa alınan 66 bin memurun bakanlıklara göre dağılımı

15 Temmuz hain darbe kalkışması sonrası birçok kamu kurum ve kuruluşunda 66 binden fazla kamu personeli görevden alındı. İşte açığa alınan memurların bakanlıklara göre dağılımı sayısı.

23307
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

15 Temmuz hain darbe kalkışması sonrası birçok kamu kurum ve kuruluşunda 66 binden fazla kamu personeli görevden alındı. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası birçok kamu kurum ve kuruluşunda yürütülen çalışmalar kapsamında bugüne kadar görevden uzaklaştırılan kamu personeli sayısı 66 bini geçti. Sadece Sağlık bakanlığında 5 bin 581 personel görevden alındı.

Alınan son bilgilere göre Başbakanlık, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜRKSAT AŞ, Ekonomi Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumunun (TAPDK) da aralarında bulunduğu birçok kamu kurum ve kuruluşunda görevden alınan kamu görevlisi sayısı 66 bini aştı.

Kamuda açığa alınan 66 bin memurun bakanlıklara göre dağılımı

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!