Kamuda açığa alınan ve memurluktan atılan personel sayısı

Başbakan Binali Yıldırım, kamuda görevden uzaklaştırılan ve memuriyetten atılan personel sayısını açıkladı.

23445
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

15 Temmuz hain darbe teşebbüsü sonrası kamu kurum ve kuruluşlarında Olağan Üstü Hal OHAL kapsamında başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında on binlerce kamu çalışanına görevden el çektirildi ve binlercesi ise memuriyetten atıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ soruşturması kapsamında kaç memurun görevden alındığını son dakika gelen haberlere göre açıkladı. Başbakan Yıldırım, görevden alınan ve açığa alınan memur sayısı 81 bin 494 olarak açıkladı.

81 BİN 494 MEMUR HAKKINDA İŞLEM YAPILDI

Başbakan Yıldırım, kamuda devam eden FETÖ/PDY temizliği ile ilgili de son rakamları açıkladı. Yıldırım, şu ana kadar 76 bin 597 memurun açığa alındığını, 4 bin 897 kişinin ise memuriyetten çıkarıldığını söyledi.  Açığa alınan ve memuriyetten çıkarılan toplam memur sayısının 81 bin 494 olduğunu belirten Yıldırım, açığa alınanların incelemelerinin devam ettiğini belirtti. Başbakan, önümüzdeki hafta içinde açığa alınan memurların bir kısmının daha çıkarılabileceğini vurguladı.

Açığa alınan kurumlar arasında birinci sırada yaklaşık 32 bin kişinin açığa alındığı Milli eğitim Bakanlığı MEB gelirken, sırasıyla İç İşleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve YÖK gelmektedir. Ancak kamu kurum ve kuruluşlarında devam eden titiz çalışmaların devam ettiği açığa alma ve gözaltılar devam etmektedir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    Atama yapılacak mi kpss 17 ekim 2014 girdigim puanımla atamam olur mu?

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!


Deprecated: Directive 'allow_url_include' is deprecated in Unknown on line 0