1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Kamuda Çalışan Kadınlara Yarı Zamanlı Çalışmanın Tamamlanacağı Zaman Belli Oldu
Kamuda Çalışan Kadınlara Yarı Zamanlı Çalışmanın Tamamlanacağı Zaman Belli Oldu

Kamuda Çalışan Kadınlara Yarı Zamanlı Çalışmanın Tamamlanacağı Zaman Belli Oldu

Yarı zamanlı çalışma düzenlemesi ile ilgili nihayet sona gelindi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu kamuda çalışan memur kadınlar için yarı zamanlı çalışmanın tamamlandığını ve Başbakanlığa gönderileceği zamanı açıkladı.

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu'ndan yarı zamanlı çalışma yönetmeliği için çok önemli açıklama yaptı. Yönetmelikte sona gelindiğini ve Ekim ayının son haftası itibarıyla da Başbakanlığa gönderilerek Resmi Gazetede yayımlanacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, yarı zamanlı çalışma yönetmeliği ile ilgili olarak Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi kapanış toplantısında yaptığı konuşmada yine kamuda çalışan kadınlara yönelik “yarı zamanlı çalışmanın” haftaya Başbakanlığa gönderileceğini açıkladı.

Kamuda çalışan kadınlar için yarı zamanlı çalışma yönetmeliği ile ilgili olarak bizzat incelemelerde bulunan Sarıeroğlu, çalışmaların da tamamlanmak üzere olduğu ve memur annelerin yarı zamanlı çalışma için bekledikleri yönetmeliğin Başbakanlığa gönderilme aşamasına gelindiği belirtildi.

Kamuda çalışan kadın memurlar için nasıl bir uygulama olacağına dair detaylar Haftaya Başbakanlığa gönderilen yönetmeliğin resmi gazete için yazımından sonra yayımlanacaktır. Yarı zamanlı çalışma yönetmeliği yayımlanır yayımlanmaz sizler için gerekli tüm detayları açıklayacağız.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler