1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kamuda Duyurulan 49 Bin 722 Personel Alımı İlanlarının Yayımlanması Bekleniyor
Kamuda Duyurulan 49 Bin 722 Personel Alımı İlanlarının Yayımlanması Bekleniyor

Kamuda Duyurulan 49 Bin 722 Personel Alımı İlanlarının Yayımlanması Bekleniyor

Sağlık, Tarım, Kültür, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlıkları ile OGM ve Emniyet için açıklamaları ve kontenjanları verilen personel alımları için ilanların bir an önce yayımlanmasını bekliyoruz. İşte duyurulan personel alımları.

A+A-

Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığında Orman Genel Müdürlüğü OGM için, İçişleri Bakanlığında Emniyet Genel Müdürlüğü EGM için, Kültür ve Turizm Bakanlığı için personel alımı ilanlarının yayımlanmasını talep eden adayların beklentisi arttı ve bir an önce açıklamaların hayata geçirilmesini talep ediyor.

Sağlık Bakanlığına 12 bin personel alımı, Tarım ve Orman Bakanlığı OGM için 5 bin personel alımı, İçişleri Bakanlığı EGM 8 bin bekçi alımı ve en az 10 bin polis memuru alımı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4 bin 321 personel alımı, Kültür ve Turizm Bakanlığı 4 bin 850 personel alımı olmak üzere şu an kamuda 49 bin 722 kadro için ilanların ivedilikle başlatılması bekleniyor.

40 BİN 722 MEMUR-PERSONEL-İŞÇİ KADROSU

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4 Bin 321 kadro açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 4 Bin 850 kadro açıklandı.

EGM Bekçi Alımı: 8 Bin kadro açıklandı.

Sağlık Bakanlığı 12 Bin kadro açıklandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı 10 bin 551’da ısrarcıyız.

EGM 25. Dönem POMEM Polis alımı için en az 10 Bin kontenjan bekleniyor.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI 4 BİN 850 PERSONEL ALIMI

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy 4 bine yakın işçi alımı gerçekleştireceğiz. Ortalama 600’e yakın arkeolog, 250 civarında da sanat tarihçisi istihdamı yapacağız açıklamasında bulunmuştu. 11 Temmuz’da yapılan açıklamanın üzerinden fazla zaman geçmese de aylarca KPSS adaylarının da bekletilmemesini ve ilanın bir an önce yayımlanmasını talep ediyoruz.

SAĞLIK BAKANLIĞI 12 BİN PERSONEL ALIMI YAPACAK

2019 yılı sağlık personeli alımları kapsamında toplam 29 bin 689 personel alımı yapılacak. İlk alımlarının başlamasını bekleyen adaylar 12 bin personel alımı için de ilan sürecine odaklandı. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde ilanın yayımlanmasını ve adayların bir an önce KPSS’li alımla sevinmesini bekliyoruz. Alım yapılacak kontenjan dağılımı da açıklanmasına rağmen başvuruların artık geciktirilmemesini umuyoruz.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI 10 BİN 551 PERSONEL ALIMI

Evet Tarıma söz verilen 10 bin 551 personel alımı ihtiyacı var. Tarım Bakanlığında bağlı kuruluşlar, özellikle KİT’ler norm kadrolarını hazırlamış ve açıklamıştı. Fakat her nedense Tarım ve Orman Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı için maalesef normlar bir türlü hazırlanamıyor. 2 seneyi aşkın süredir Tarımda maalesef atama yapılmadı ve yapılmış olsa bile göreve başlama ve atama sürecini de hesaba katacak olursa 3 yıldan fazla bir süredir tarımda atama olmadı diyebiliriz ve TARIMDA 10 BİN 551 ATAMA İÇİN ISRARCI olduğumuzun da bilinmesini isteriz!

OGM 5 BİN PERSONEL ALIMI

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman ve Genel Müdürlüğü için 5 bin yeni personel alımı yapılacak. Kontenjan dağılımı da açıklanmış ve büyük kısmı için mülakatla personel alımı yapılacak duyurusu yapılmıştı.

Adayların beklentisi Bakan Pakdemirli’nin de belirttiği üzere KPSS puan üstünlüğüne göre OGM personel alımı ilanına çıkılmasıdır. OGM’nin KPSS ile alım yapılacak ilanınn bir an önce yayımlamasını bekliyoruz.

POLİS AKADEMİSİ 8 BİN BEKÇİ ALIMI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 27 Mayıs 2019 itibarıyla 8 bin yeni personel alımı daha yapılacağı müjdesi verilmişti. 8 bin yeni bekçi alımı müjdesinin üzerinden 2 aydan fazla süre geçti. Adaylar EGM’ye alınacak 8 bin yeni bekçi alımı kontenjan dağılımını ve ilanların yayımlanmasını bekliyor.

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI 4 BİN 321 PERSONEL ALIMI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk sosyal medyadan müjdeyi verdi: Bu yıl içerisinde alım ilanına çıkarak 1000’i ASDEP, 1000’i işçi, 2321’i sözleşmeli personel olmak üzere toplam 4321 personel istihdamı gerçekleştireceğiz açıklamasında bulunmuştu. 20 Haziran'daki açıklamanın üzerinden 1 aydan fazla süre geçti ve adaylar artık geciken ilanların yayımlanmasını bekliyor.

25. DÖNEM POMEM POLİS ALIMLARI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu EGM için 25. Dönem POMEM’lere yeni polis alımı yapılacağını ve Önlisans adayları için KPSS puanının düşürülebileceğini açıklamıştı. 100 binlerce KPSS önlisans adayı bu talebin resmileşmesini ve ilana çıkılmasını bekliyor. Polis alımları kontenjanının da en az 10 bin olması, ayrıca PÖH alımları için de kontenjan ayrılmasını talep ediyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler