1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Kamuda Görev Yapan Sendikalı Taşeron İşçi Maaşlarına Artış
Kamuda Görev Yapan Sendikalı Taşeron İşçi Maaşlarına Artış

Kamuda Görev Yapan Sendikalı Taşeron İşçi Maaşlarına Artış

Devlette taşeron işçi statüsünde görev yapan taşeron işçiler sendikalı olmaları halinde yüksek maaşla çalıştırılacak.

A+A-

Kamu kurum ve kuruluşlarında al işveren bünyesinde görev yapan taşeron işçiler sendikalı olarak işveren sendikasıyla toplu iş sözleşmesi imzalamaları halinde maaşlarında ciddi anlamda artış meydana gelecek.

22 Ocak 2015 tarihli Resmi gazetede yayınlanan yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımlarında Toplu İş Sözleşmesinden Kaynaklanan Fiyat Farkının Ödenmesine Dair Yönetmelik’ 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanununun 8 inci maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca yapılan toplu iş sözleşmeleri sonucunda, alt işverenler tarafından çalıştırılan işçilerin işçiliğe bağlı giderlerinde oluşan artışın fiyat farkı olarak ödenmesi hakkında yönetmelik yayınlandı.

Yönetmeliğin 5. maddesinin 1 fıkrasının göre,''Alt işveren işçilerinin ücret ve sosyal haklarında, toplu iş sözleşmesine bağlı olarak meydana gelecek artış sebebiyle her bir işçiye alt işveren tarafından yapılacak ilave ödeme neticesinde işçiliğe bağlı giderlerde oluşacak artışlar, kamu kurum ve kuruluşlarınca fiyat farkı olarak alt işverene ödenir.'' uyarınca toplu iş sözleşmesi sonucu sendikalı olarak kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapacak taşeron işçilerin maaşlarında önemli ölçüde artış meydana gelecek.Meydana gelen fiyat farkı Devlet tarafından karşılanacak.

YÖNETMELİK METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.