Kamuda Görev Yapan Şoförlere Kadro Verilmemesi Sorunu TBMM’de

2 Nisan 2018 itibarıyla taşeron yasasından faydalanarak kadroya geçen işçilerin ardından kamu kurum ve kuruluşlarında asıl işi yapan şoförlerle ilgili mücadele devam ediyor. Kamuda görevli şoför sayısı ve şoförlere kadro konusu TBMM’de soruldu!

42821
Daha Fazla Göster

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına MHP adına soru önergesi verildi. Soru önergesi MHP Milletvekili Arzu Erdem tarafından Başkanlığa sunuldu. Önergede belirtilen sorularımın, Başbakan Sayın Binali YILDIRIM tarafından yazılı olarak cevaplandırılması 10 Mayıs 2018 itibarıyla talep edildi.

Kamu kurumlarında araç ihtiyaçları uzun süredir kiralama yöntemiyle karşılanmakta, kiralık araçlarda görev yapan şoförler de yine kurum personeli dışındaki çalışanlardan oluşmaktadır. Söz konusu şoförler, taşeron statüsünde çalıştırılmaktadır.

Buna göre; Kamu kurum ve kuruluşlarında aktif görev yapan şoför statüsünde kaç kişi çalıştırılmaktadır?

Şoförlük görevlerinin dışında temizlik personeli ve güvenlik gibi işleri de yapan ve hafta sonu da dahil olmak üzere mesai saatlerinin tamamını kurumda çalışarak geçiren şoförlere hala kadro verilmemesinin sebepleri nelerdir?

Sözleşmelerinde sadece araç sürme görevi yer alan şoförlerimizin mağduriyetlerini gidermek adına kadro almaları hususunda çalışma yapmayı planlıyor musunuz? Planlıyorsanız ne zaman ve nasıl bir yol izlemeyi hedefliyorsunuz?

My Memur olarak Sayın Vekillerimiz tarafından soru gerek KPSS adaylarının gerekse kamu çalışanları ile diğer tüm çalışanların sorunlarına dair soru önergelerini takip edip gündemde tutmaya devam etmekteyiz. Bu soru önergesine de verilen cevap yayımlanınca siz değerli okurlarımızı bilgilendireceğiz. Soru önergesi tam metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kamuda Görev Yapan Şoförlere Kadro Verilmemesi Sorunu TBMM’de

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!