1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Kamuda Görevli Tüm Engelli Memurlar Bir Gün İdari İzinli Sayılacak
Kamuda Görevli Tüm Engelli Memurlar Bir Gün İdari İzinli Sayılacak

Kamuda Görevli Tüm Engelli Memurlar Bir Gün İdari İzinli Sayılacak

10 Mayıs - 16 Mayıs Engelliler haftası sebebiyle kamuda görevli tüm engelli memurlar 1 gün izinli olacak. Engelli kamu personellerinin izinli sayılacağı tarih için tıklayınız.

A+A-

Başbakanlık, Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü'nün 2002/58 sayılı genelgesi gereği kamuda görevli tüm engelli personeller "Engelliler Günü'nün" başlangıcı olan 10 Mayıs'ta idari izinli sayılacak.

Başbakanlığın 2002/58 sayılı genelgesinde yer alan, engelli memurların 1 gün idari izinli sayılmasını sağlayan hüküm şu şekildedir: Ulusal düzeyde kabul edilen 10-16 Mayıs Sakatlar Haftasının ilk günü ile 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününde, özürlülere yönelik faaliyet gösteren Konfederasyon, bağlı federasyonlar ve derneklerin kamu görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri ile kamuda görev yapan tüm özürlüler idari izinli sayılacaktır.

Öte yandan Engelli kamu personelleri olumsuz hava koşulları nedeniyle valiliklerce okulların tatil edilmesi halinde aynı bölgedeki kamu görevlisi özürlüler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli sayılmaktadır. Genelgenin tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum