Kamuda gri memurluk dönemi başlıyor

Kamuda gri memurluk dönemi başlıyor, FETÖ ile bağlantısından şüphelenilen memurlar için gri alan oluşturulacak. Gri alana alınan kamu personelinin sözleşmeli her yıl yenilecek.

23404
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kamuda gri memurluk dönemi başlıyor, FETÖ ile bağlantısından şüphelenilen memurlar için gri alan oluşturulacak. Gri alana alınan kamu personelinin sözleşmeli her yıl yenilecek. FETÖ ile bağlantısı sağlam delillere dayandırılamayan ancak güçlü şüphe oluşturan memurlar gri alana alınacak, bu memurlarla yıllık sözleşme imzalanacak, 3-4 yıllık istihbari anlamda yakın takipten sonra tekrar memuriyete geçirilecekler.

Bakanlar Kurulu’nda, açığa alınan yaklaşık 70 bin memurlarla ilgili çarpıcı bir öneri geldi. Buna göre, FETÖ üyeliği kapsamında ihbar edilen memurlar, sağlam deliller yoksa “gri memurluğa” alınacak. 3-4 yıl yakın takip başlayacak. FETÖ bağı tespit edilen ve delillendirilenler memurluktan çıkarılacak. Darbe girişimi sonrası en çok açığa alınan personel 22 bin kişi ile Milli Eğitim Bakanlığı, 9 bin ile Türk Silahlı Kuvvetleri, 8 bin ile Emniyet Genel Müdürlüğü, 6 bin kişiyle Sağlık Bakanlığı oldu.

Açığa alınan 70 bine yakın kamu personelinin tamamı atılmayacak. Kurunun yanında yaşında yanmaması için hassas davranılacak. FETÖ ile bağlantısı konusunda haklarında somut delil olan ya da şüpheye yer vermeyecek şekilde FETÖ ile ilişkili olanların kesin olarak ihraç edilecek. Ancak haklarında delil olmayan, FETÖ’ye yakınlık konusunda bazı şüpheler gösteren memurlarla ilgili kesin ihraç yerine gri alana çekilmeleri gündeme geldi. Bakanlıklar ve kamu kurumları, açığa alınan memurların ihraç süreçlerinde emniyet, istihbarat ve adli makamlardan gelen bilgilerin yanı sıra bakanlığa gelen ihbarları da değerlendirecekler.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 5 sene önce

    Şu ense yapan öğretmenlerede bir el atın

  2. 5 sene önce

    Öğretmenleri yaz aylarında sınavdan geçirirseniz gerçek öğretmenler elek üstünde kalır.Çocuklarda gerçek eğitim alır.

  3. 5 sene önce

    selma rumuzuyla yazan arkadaş sen öğretmen düşmanı mısın? az daha okuyup öğretmen olsaydın. o zaman anlardın nasıl ense yapılıyor

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!