1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Kamuda Sözleşmeli Personelin Kadroya Geçirilmesi Artık Bir Zorunluluktur!
Kamuda Sözleşmeli Personelin Kadroya Geçirilmesi Artık Bir Zorunluluktur!

Kamuda Sözleşmeli Personelin Kadroya Geçirilmesi Artık Bir Zorunluluktur!

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, bazı belediyelerde sözleşmeli personele yönelik yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. “Sözleşmeli Personelin Kadroya Geçirilmesi Artık Bir Zorunluluktur” çıkışına dair detaylar My Memur’da.

A+A-

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci tarafından 9 Aralık 2019 tarihi itibarıyla “Sözleşmeli Personelin Kadroya Geçirilmesi Artık Bir Zorunluluktur” açıklaması yaparak SÖZLEŞMELİ MEMURLAR KADRO’nun esas olduğunu bir kez daha gündeme taşıdı.

SÖZLEŞMELİ PERSONELİN KADROYA GEÇİRİLMESİ ARTIK BİR ZORUNLULUKTUR

Belediyelerde görev yapan sözleşmelilerin iş akitlerinin yenilenmeyeceği yönünde haberler gelmektedir” diyen Genel Başkan Kahveci, “Herhangi bir mesnete dayanmayan bu tür uygulamaları ve baskıyı Türkiye Kamu-Sen olarak kabul etmemiz mümkün olmadığını belirten Genel Başkan Önder Kahveci sözlerine şu şekilde devam etti.

Bazı Belediyelerde sözleşmeli personele iş akitlerinin feshedileceği yönünde bildirimler gitmektedir. Herhangi bir mesnete dayanmayan bu tür uygulamaları ve baskıyı Türkiye Kamu-Sen olarak kabul etmemiz mümkün değildir.

Yıllardan beri sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi talebimizin ne denli yerinde olduğu bu gelişmelerle bir kere daha ortaya çıkmaktadır. Kamu çalışanının kaderi bir tek yöneticinin iki dudağı arasına terkedilemez.

Böyle bir duruma sessiz kalmayacağımız, özellikle konfederasyonumuza bağlı Türk Yerel Hizmet-Sen  üyelerine yönelik gelişen keyfi işten çıkarmalara en şiddetli şekilde karşılık vereceğimiz bilinmelidir açıklamasına da yer verildi.

Siyasi kararların altına imza atan belediye yöneticileri sosyal sorumluluk bilinci içinde sağduyulu davranmalı ve hukuk dışı tavırlarından bir an önce vazgeçmelidir.

GÜVENCESİZ SÖZLEŞMELİ PERSONEL İÇİN KADRO ŞART

Hükümetimiz, sözleşmeli personelimizin bu tür hesaplaşmaların kurbanı olmaması için bir an önce güvencesiz sözleşmeli personelin tamamını kadroya geçirecek düzenlemelerin yolunu açmalıdır denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler