1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Kamuda Tüm Sözleşmeli Personeller Kadro İçin 27 Temmuz'da Alanlara İniyor
Kamuda Tüm Sözleşmeli Personeller Kadro İçin 27 Temmuz'da Alanlara İniyor

Kamuda Tüm Sözleşmeli Personeller Kadro İçin 27 Temmuz'da Alanlara İniyor

Kamu kurum ve kuruluşlarında aynı işi yapıp farklı statüde olan sözleşmeli kamu personelleri 27 Temmuz 2019 itibarıyla Ankara Ulus Meydanında bir araya gelerek taleplerini sıralayacaklar.

A+A-

Kamu kurum ve kuruluşlarında, belediyelerde çalışan tüm sözleşmeli memurlar kadro taleplerini her geçen gün daha da artırıyor. Kamuda sözleşmeli personel alımının arttığı bir dönemde hali hazırda çalışanlar için de sorun giderek derinleşiyor. Kamuda istihdamın sadece kadrolu olması yönünde My Memur olarak bizler de liyakat ve ehliyet sahibi personel alımlarının yapılmasını talep ediyoruz.

Tüm sözleşmeli kamu personelleri Kamu ve Belediyelerde çalışanlar için KADRO taleplerini Ankara'da meydanlarda dile getirecekler. 27 Temmuz 2019 Cumartesi saat 15.00'da Ankara Ulus Anıt'ta tüm izinlerini alan sözleşmeli memurlar HAKSEN'le birlikte diğer tüm sendikaların tamamının da desteğini almasını bekliyoruz.

Umarız tüm sendika ve konfederasyonlar böylesin önemli bir konuda desteklerini en üst düzeyde verirler.

1 Ağustos 2019 5. Dönem Toplu sözleşmeli öncesi önemli bir adım!

Sözleşmeli memurlar, kamu personelleri için 5. dönem toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde masaya oturacak sendikaları ve hükumete taleplerini dile getirecekler. Gerek sendikalar gerekse sözleşmeli personeller sosyal medyada aylardır, hatta yıllardır taleplerini en üst düzeyde duyurmakta ve sürekli olarak gündem olmaktalar.

1 Ağustos’ta başlayacak 5. Dönem toplu sözleşme öncesi sözleşmeli memurların KADRO talepleri en üst düzeyde olacak ve gündeme bomba gibi düşmesini bekliyoruz. Sözleşmeli memurların aynı kurumda aynı işi yaptıkları halde farklı statüde olmalarının artık bir son bulmasını ve özlük haklardaki eksikliklerin giderilmesi adına kadro verilmesini bekliyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
6 Yorum
İlgili Haberler