1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Kamuda Tüm Sözleşmeliler Kadroya Geçirilmelidir
Kamuda Tüm Sözleşmeliler Kadroya Geçirilmelidir

Kamuda Tüm Sözleşmeliler Kadroya Geçirilmelidir

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Geylan, "tüm sözleşmeliler kadroya geçirilmelidir" çıkışında bulunarak kamuda tüm sözleşmeliliğin bitirilmesi gerekliliğini vurguladı. İşte detaylar.

A+A-

Kamuda kadrolu memurla sözleşmeli memurlar arasındaki özlük ve mali haklardan dolayı yaşanan sorunlar büyüyerek devam ediyor. Kamuda tüm memurların sözleşmeli olması adına sendikaların talepleri devam ediyor. Sözleşmeli memurların koşulsuz ve şartsız kadroya geçirilmesi adına My Memur olarak bizler de çalışanların seslerine kulak vermelerini talep ediyoruz.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, sözleşmeli öğretmenlerin zorunlu çalışma süresinin 6 yıldan 4 yıla indirilmesini olumlu bir gelişme olarak değerlendirirken,  tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesinin esas talepleri olduğunu bildirdi. Öte yandan Genel Başkan Geylan, aynı işi yapan kamu çalışanların farklı statülerde istihdam edilmesinin de kabul edilemez olduğunu kaydetti. 

Genel Başkan Talip Geylan, 2016 yılında atanan öğretmenlerin eş durumu tayinleri için 3+1 düzenlemesinden faydalanabilmesi amacıyla 3 yıllık süre hesabında 31 Ekim tarihinin baz alınması gerektiğini kaydetti.

Yapılan açıklamada sözleşmeli öğretmenlerin zorunlu çalışma süresini 3+1 olarak düzenleyen yasa TBMM’de kabul edildi. Öğretmenlerin, Sayın Ziya Selçuk‘a teşekkür ediyor. Kısmi rahatlama getiren bir düzenleme olmakla birlikte, esas olan sözleşmelilerin Kadroya geçirilmesidir denildi.

Aynı işi yapan kamu çalışanlarının farklı statülerde istihdam edilmesi kabul edilemez. 657 sayılı DMK’nın 4/B maddesi bir asal istihdam modeli olarak değil, devletin geçici işlerinin görülmesi için ihdas edilmiş bir tedbirdir.

Bu arada, 2016’da atanan öğretmenlerin (eş durumu tayinleri için), 3+1 düzenlemesinin torba yasayla kabul edilmesinden faydalanabilmesi için üç yıl hesabında 31 Ekim tarihinin baz alınması gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı MEB bu konuda da beklentileri karşılamalıdır denildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
İlgili Haberler