1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Kamuda Yardımcı Hizmetler Sınıfı Engelli Personelin Sınavsız Memur Kadrosuna Geçirilmesi İstendi
Kamuda Yardımcı Hizmetler Sınıfı Engelli Personelin Sınavsız Memur Kadrosuna Geçirilmesi İstendi

Kamuda Yardımcı Hizmetler Sınıfı Engelli Personelin Sınavsız Memur Kadrosuna Geçirilmesi İstendi

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftasının engelli vatandaşların sorunlarının çözülmesi için bir fırsat olması istendi. “Engelsiz Bir Yaşam İçin Engelliler Haftası Sorunların Çözümü İçin Fırsattır” sloganıyla TEÇ-SEN engellilerin sorunlarına dikkat çekti.

A+A-

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası “TEÇ-SEN” engelliler haftası dolayısıyla engellilerin sorunlarına dikkat çekti ve bunun fırsata dönüştürülerek yaşanan olumsuzlukların çözülmesini talep etti. Yapılan açıklama şu şekildedir: 10-16 Mayıs tarihleri her yıl Engelliler Haftası olarak geçirilmektedir. Bu hafta, engelli vatandaşlarımızın ve eğitim çalışanlarının sorunlarının gündeme getirilmesi, sorunlarının çözümü ve tüm vatandaşlarımızın bu konuda duyarlılığının artırılması bakımından büyük önem taşımaktadır.

Son yıllarda engelli vatandaşların içerisinden merkezi sınavlarla kamuda engelli personel istihdamı hız kazanmıştır. Bu durum sevindirici olmakla birlikte, özellikle engelli eğitim çalışanlarının, işe alım ve görev verilmesi konusunda özür durumlarının göz önünde bulundurulması büyük önem arz etmektedir denildi.

Sendika yaptığı açıklamada bu konuda kanun, yönetmelik ve genelge hükümleri çok açık olmasına rağmen, engelli eğitim çalışanlarına zaman zaman engel oranlarıyla bağdaşmayacak görevler verildiği de sendikamıza iletilen sorunlar arasında bulunmaktadır. Bu gibi durumlarla karşılaşan engelli eğitim çalışanlarına TEÇ-SEN ile irtibata geçmeleri durumunda gerekli hukuki yardım süratle verilecektir açıklamasına da yer verildi.

Öte yandan 2002/58 sayılı Başbakanlık genelgesinin Ulusal düzeyde kabul edilen 10-16 Mayıs Engelliler Haftasının ilk günü 10 Mayıs ile 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, kamuda görev yapan tüm özürlüler idari izinli sayılacaktır hükmü gereği 10 Mayıs 2019 tarihinde tüm engelli eğitim çalışanlarının idari izinli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istendi.

Ayrıca; Kamu'da Yardımcı Hizmetler Sınıfında Görev yapan Engelli Kamu Çalışanlarının engellerine uygun istihdamının sağlanması ve engelli kamu çalışanlarının hayatını kolaylaştıracak düzenlemelerin yapılması için SINAVSIZ MEMUR KADROLARINA ATANABİLMELERİ için yasal bir düzenleme yapılması TEÇ-SEN -Tüm Eğitim Çalışanları Sendikasının arzusu ve talebidir denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler