Kamudaki Memur Öğretmen Sayısı ve Atama Konusu TBMM’de Gündeme Geldi

KPSS’den yüksek puan alan öğretmenler branşlarında yeterli alım olmadığı için kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak atanmışlardır. Kamuda kaç memur öğretmen olduğu konusu ile mağduriyetlerin giderilmesi konusu Bakan Yılmaz’a soruldu!

42824
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KPSS’den yüksek puanlar almış öğretmenlerimiz branşlarında yeterli alım olmadığı için öğretmen olarak değil, memur olarak farklı kuramlara atanmışlardır. Konuyla ilgili olarak cevaplanması için 10 Mayıs 2018 itibarıyla Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a cevaplaması için soru önergesi verildi.

Buna göre; Ülkemiz genelinde hangi branşlarda ve kaç öğretmen alımına ihtiyaç vardır? Kendi meslekleri yerine farklı kuramlara atanmış öğretmenlerin sayısı kaçtır?

KPSS’den yüksek puanlar almış olmalarına rağmen kendi branşları yerine farklı kuramlara memur olarak atanmış olan öğretmenlerimizin kendi alanlarına görev yapamamalarının mağduriyetlere sebep olduğunu düşünmüyor musunuz? Düşünüyorsanız bu hususta bakanlığınızca bir çalışmanız olacak mıdır?

Öğretmen alımlarında, öğretmen olup da başka kuramlara memur olarak atanmış kişilere öncelik verilmesi hususunda bakanlığınızca tasarrufunuz nedir? Mağduriyetleri gidermek adına bu konuda bir çalışma yapmayı planlıyor musunuz?

My Memur olarak Sayın Vekillerimiz tarafından soru gerek KPSS adaylarının gerekse kamu çalışanları ile diğer tüm çalışanların sorunlarına dair soru önergelerini takip edip gündemde tutmaya devam etmekteyiz. Bu soru önergesine de verilen cevap yayımlanınca siz değerli okurlarımızı bilgilendireceğiz. Soru önergesi tam metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kamudaki Memur Öğretmen Sayısı ve Atama Konusu TBMM’de Gündeme Geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 sene önce

    sayın reisimiz memur öğretmenleride öğretmenliğe geçiş hakkını veriniz

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!