1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Kamudaki Memur Öğretmen Sayısı ve Atama Konusu TBMM’de Gündeme Geldi
Kamudaki Memur Öğretmen Sayısı ve Atama Konusu TBMM’de Gündeme Geldi

Kamudaki Memur Öğretmen Sayısı ve Atama Konusu TBMM’de Gündeme Geldi

KPSS’den yüksek puan alan öğretmenler branşlarında yeterli alım olmadığı için kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak atanmışlardır. Kamuda kaç memur öğretmen olduğu konusu ile mağduriyetlerin giderilmesi konusu Bakan Yılmaz’a soruldu!

A+A-

KPSS’den yüksek puanlar almış öğretmenlerimiz branşlarında yeterli alım olmadığı için öğretmen olarak değil, memur olarak farklı kuramlara atanmışlardır. Konuyla ilgili olarak cevaplanması için 10 Mayıs 2018 itibarıyla Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a cevaplaması için soru önergesi verildi.

Buna göre; Ülkemiz genelinde hangi branşlarda ve kaç öğretmen alımına ihtiyaç vardır? Kendi meslekleri yerine farklı kuramlara atanmış öğretmenlerin sayısı kaçtır?

KPSS’den yüksek puanlar almış olmalarına rağmen kendi branşları yerine farklı kuramlara memur olarak atanmış olan öğretmenlerimizin kendi alanlarına görev yapamamalarının mağduriyetlere sebep olduğunu düşünmüyor musunuz? Düşünüyorsanız bu hususta bakanlığınızca bir çalışmanız olacak mıdır?

Öğretmen alımlarında, öğretmen olup da başka kuramlara memur olarak atanmış kişilere öncelik verilmesi hususunda bakanlığınızca tasarrufunuz nedir? Mağduriyetleri gidermek adına bu konuda bir çalışma yapmayı planlıyor musunuz?

My Memur olarak Sayın Vekillerimiz tarafından soru gerek KPSS adaylarının gerekse kamu çalışanları ile diğer tüm çalışanların sorunlarına dair soru önergelerini takip edip gündemde tutmaya devam etmekteyiz. Bu soru önergesine de verilen cevap yayımlanınca siz değerli okurlarımızı bilgilendireceğiz. Soru önergesi tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum