1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Kamuya 11 Bin 600 Memur Alımı Yapan Kurumlar Ekim 2017
Kamuya 11 Bin 600 Memur Alımı Yapan Kurumlar Ekim 2017

Kamuya 11 Bin 600 Memur Alımı Yapan Kurumlar Ekim 2017

Kamu kurumlarına 11 bin 600 memur alımı için başvurular devam ediyor. Yayınlanan birçok ilan kapsamında CTE, Adalet ve Gümrük Bakanlıkları, KYK, TBMM gibi kurumlara kamu personeli alınacak. Memur alımı detaylarını haberimizde derledik.

A+A-

Kamu kurum ve kuruluşlarına kamu personeli alımları devam ediyor. Son zamanlarda yayınlanan ve başvuruları hala devam eden ilanlara göre; CTE, Adalet Bakanlığı, GTB, KYK, TBMM gibi birçok kuruma toplamda 11 bin 600 memur alımı yapılacak. Bu alımlar hakkında detaylar ve başvuru şartlarını haberimizde bir araya getirdik. KPSS şartsız 1.345 memur alımı için haberimizi tıklayabilirsiniz.

CTE 3.611 sözleşmeli personel alımı

2017 yılında adayların beklediği ilan geçtiğimiz haftalarda yayınlanmıştı. Bu kapsamda CTE’ye infaz koruma memuru, büro personeli, şoför gibi pek çok pozisyonda kamu personeli alınacak. Bu alımda KPSS’den 70 puan almak, 30 veya 35 yaşını doldurmamak gibi şartlar aranacak. Pozisyonlara göre en az lise mezunu başvurular alınacak. 25 Ekim’de başvuruları bitecek ilan detayları için TIKLAYINIZ.

Adalet Bakanlığı 2500 sözleşmeli personel alımı

Adalet Bakanlığına mübaşir ve zabıt katibi memur alımı yapılıyor. Bu ilana en az lise mezunu, 35 yaşını bitirmemiş ve KPSS’den en az 70 puan almış adaylar başvurabilecek. Başvurular 24 Ekim’de bitecek. Başvuru şartları ve ilan hakkında detaylara ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (GTB) 425 memur alımı

Gümrük Bakanlığına muhafaza memuru, memur, avukat gibi pozisyonlarda memur alınacak. Bu ilana lisans mezunları başvuru yapabilecek. Adaylarda ayrıca KPSS’den en az 70 puan almak gibi şartlar aranacak. Başvurular 25 Ekim ile 5 Kasım 2017 tarihleri arasında alınacak. Bu ilanın detayları için TIKLAYINIZ.

TBMM 192 memur alımı

TBMM bu haftanın başında personel alımı için ilana çıktı. Buna göre TBMM’ye lise, önlisans ve lisans mezunu; pek çok pozisyona toplamda 192 kamu personeli alınacak. KPSS şartı 70 olacak. Başvurular 30 Ekim 2017 tarihine kadar internet ortamından alınacak. Bu ilanın detayları için TIKLAYINIZ.

OGM 125 memur alımı

Orman Genel Müdürlüğü 125 orman muhafaza memuru alacak. Önlisans mezunu, KPSS puanı en az 50 olan adaylardan yapılacak olan alıma başvurular 1 – 15 Kasım 2017 tarihleri arasında alınacak. Bu ilanla ilgili detaylar için TIKLAYINIZ.

KYK 25 memur alımı

Kredi ve Yurtlar Kurumuna 25 müfettiş yardımcısı alınacak. Adayların belirtilen lisans bölümlerinden mezun olmuş olmaları, 35 yaşını doldurmamış olmaları ve KPSS P48 puan türünden en az 80 puan almış olmaları gerekiyor. İlana başvurular 25 Ekim ile 31 Ekim 2017 tarihleri arasında alınacak. İlan detayları için TIKLAYINIZ.

Ekonomi Bakanlığı 30 uzman yardımcısı alımı

Ekonomi Bakanlığına 30 dış ticaret uzman yardımcısı alınacak. Adaylarda 35 yaşından küçük olmak, belirtilen lisans bölümlerinden mezun olmak ve ilgili KPSS puan türünden 80’den yüksek bir puan almış olmak şartları aranacak. Başvurular 27 Ekim’e kadar sürüyor. İlan detayları için TIKLAYINIZ.

TBMM 22 bilişim personeli alımı

TBMM’ye 192 memurun yanı sıra 22 de bilişim personeli alınacak. Adaylarda KPSS, 3 ya da 5 yıl deneyim ve mezuniyet şartları aranacak. Başvurular 27 Ekim’e kadar sürecek. İlan detayları için TIKLAYINIZ.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 20 memur alımı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına 20 sanayi ve teknoloji uzman yardımcısı alınıyor. Belirtilen lisans programlarından mezun, bu alanla ilgili KPSS puan türünden en az 70 puan almış ve 35 yaşını doldurmamış adayların başvuruları; 30 Ekim’e kadar alınacak. İlan metni için TIKLAYINIZ.

Danıştay 17 memur alımı

Danıştay Başkanlığına 17 personel alınıyor. Lise, önlisans ve lisans mezunlarından, KPSS’den en az 60 almış ve 35 yaşını bitirmemiş adaylar başvuru yapabilecek. Başvurular 23 – 27 Ekim tarihlerinde alınacak. İlana ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Türk Akreditasyon Kurumu 15 sözleşmeli personel alımı

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre kuruma 15 personel alınacak. 35 yaşını doldurmamış, KPSS P2 puan türünden 70 ya da daha fazla puan almış adaylar başvuru yapabilecek. Bu ilanın detayları için TIKLAYINIZ.

Avrupa Birliği Bakanlığı 12 uzman yardımcısı alımı

Bakanlığa lisans mezunu, KPSS’den en az 85 ve YDS’den en az 80 puan almış, 35 yaşını bitirmemiş adaylar arasından 12 uzman yardımcısı alınacak. Başvurular 3 Kasım’da sona erecek. İlan detayları için TIKLAYINIZ.

Bülent Ecevit Üniversitesi 6 sağlık personeli alımı

Üniversiteye hemşire, tekniker ve teknisyen 6 sözleşmeli personel alınacak. Adaylarda KPSS, mezuniyet gibi şartlar aranacak. İlan detayları için TIKLAYINIZ.

YÖK 6 bilişim personeli alımı

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına 6 sözleşmeli bilişim personeli alınıyor. Adayların 35 yaşını bitirmemiş olmaları, belirtilen mezuniyet ve deneyim şartlarını sağlamaları gerekiyor. İlan detayları için TIKLAYINIZ.

SHK kapsamında 3.251 memur alımı

Bu alıma 2828 sayılı kanun kapsamında hak sahibi olan, devlet koruması altındaki kişiler başvurabilecek. İlkokul, lise, önlisans ve lisans mezunlarının başvuruları alınacak. Detaylar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.