Kamuya 2183 Memur Alımı Başvuruları Bugün Başlıyor! Hak Sahipliği Sorgulama Sayfası

2828 sayılı sosyal hizmetler kanunu kapsamında istihdam edilecekler için 2183 kadroya başvurular bugün alınacak. Peki 2 bin 183 memur ataması için kimler başvuru yapabilecek? Detaylar My Memur haberde.

56743
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kamuya 2828 sayılı sosyal hizmetler kanunu kapsamında bugün 2 bin 183 memur alımı iç.in başvuru kılavuzu yayımlanacak ve başvurular alınacak. Peki kimler 2828 sayılı kanunla hak sahibi? Hak sahipliği sorgulama sayfasını araştıran ve kimlerin başvuru yapacağını merak eden adaylar için gerekli bağlantıya haberimizin en altından direkt erişim sağlayabilirsiniz.

DPB’den yapılan açıklamada 2828 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesinde 2018 yılında değişiklik yapılmış ve bu kapsamda yapılacak yerleştirme işlemlerinin yılda üç defa yapılması uygulaması getirilmiştir. Bu itibarla 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında istihdam hakkını haiz olanların 2019 yılı Mayıs ve Eylül dönemi yerleştirme işlemleri için 10-21 Ekim 2019 tarihleri arasında toplam 2183 kadro veya pozisyon için yerleştirme yapılacaktır.

MEMUR ATAMA KONTENJANLARI

932 adedi İlkokul-İlköğretim düzeyinde,

978 adedi Ortaöğretim düzeyinde,

140 adedi Önlisans düzeyinde,

133 adedi Lisans düzeyinde olacak.

MEMUR ATAMA BAŞVURUSUNDA DİKKAT EDİLECK HUSUSLAR

– Yerleştirme işlemine yalnızca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 2828 sayılı Kanun kapsamında hak sahibi olduğu tespit edilerek Mülga Devlet Personel Başkanlığına bildirilen kişiler katılabileceklerdir.

– Yerleştirme işlemi Mülga Devlet Personel Başkanlığınca yapılacak olup, adayların yerleştirme tercihleri www.turkiye.gov.tr adresinden alınacaktır.

– Bu nedenle adayların e-Devlet kapısı şifrelerinin bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifresi bulunmayan adayların tercihte bulunabilmeleri mümkün değildir.

– Şifresi bulunmayan adayların bir an önce PTT şubelerinden şifrelerini almaları gerekmektedir.

– Tercih işlemleri 21 Ekim 2019 pazartesi günü saat 23:59’da sona erecektir.

– Kadro ve pozisyonlar için talep edilen şartları taşımayan adaylar yerleştirilseler dahi atanamazlar. Bu itibarla adayların tercihte bulunacakları kadro veya pozisyonları belirlemeden önce kadro ve pozisyonların karşısında yer alan şartları incelemeleri ve kılavuzda yer alan açıklamaları dikkatlice okumaları gerekmektedir.

– İlgili mevzuat gereği 2828 sayılı Kanun kapsamında 2019 yılı için kamu kurum ve kuruluşlarına ayrılan kontenjanların kalan kısmına son yerleştirme dönemi olan Aralık döneminde yerleştirme yapılacaktır.

2 Bin 183 Memur alımı hak sahipliği sorgulaması için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!