1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Kamuya 2183 Memur Alımı Yapılacak! Başvuru Kılavuzu 10 Ekim'de Yayımlanacak
Kamuya 2183 Memur Alımı Yapılacak! Başvuru Kılavuzu 10 Ekim'de Yayımlanacak

Kamuya 2183 Memur Alımı Yapılacak! Başvuru Kılavuzu 10 Ekim'de Yayımlanacak

2828 sayılı kanun kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına 2 bin 183 memur ataması için başvuru kılavuzu yarın yayımlanıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda 2183 memur atama başvuruları 10 Ekim’de alınacak.

A+A-

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından bugün yapılan açıklamada 2828 sayılı kanun kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına 2183 memur alımı yapılacağı belirtildi. Devlet korumasında yetişenler arasından yapılacak memur ataması için başvuru kılavuzu 10 Ekim 2019’da yayımlanacak. 2 bin 183 memur atamasına kimlerin başvuru yapabileceğine dair detayları ve kontenjan dağılımını My Memur olarak hazırladık.

2 Bin 183 Kişi Kamu Kurumlarına Yerleşebilmek İçin 10 Ekim’de Tercih Yapacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada devlet korumasında yetişen 2 bin 183 gencimiz 10 Ekim perşembe günü itibarıyla kamu kurumlarına yerleşebilmek için tercihlerini yapabileceği ve memur atama tercih kılavuzunun da yayımlanacağını belirtildi.

MEMUR ATAMA TERCİHLERİ 10-21 EKİM 2019’DA

Zehra Zümrüt Selçuk, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı yurtlarda büyüyen ve kamuda istihdam hakkı kazanan gençlerin tercih işlemlerinin 10 Ekim 2019 tarihinde başlayacağını, 21 Ekim 2019 tarihinde saat 23.59’a kadar devam edeceğini duyurdu.

2183 MEMUR ATAMA BAŞVURULARI NEREDEN YAPILACAK?

Memur atamaları için yerleştirme işlemlerinin yer alacağı tercih kılavuzunun 10 Ekim 2019 tarihinde perşembe günü Devlet Personel Başkanlığı DPB resmi internet sitesinde yayımlanacak. Tercihlerin e-devlet internet adresi üzerinden yapılabilecek. 2828 sayılı kanun kapsamında yapılacak atamalar kura ile gerçekleştirilecek.

MEMUR ATAMA KONTENJANLARI

Memur atama kontenjanları

lise düzeyinde 978,

önlisans düzeyinde 140,

lisans düzeyinde 133 ve

ilköğretim düzeyinde 932 kadro olmak üzere toplam 2183 olarak belli oldu.

2828 SAYILI SOSYAL HİZMETLER KANUNU

Bu hak sahiplerinin atamaları il tercihleri de dikkate alınarak Başkanlıkça kura usulü ile yapılır. İşe yerleştirmede öncelik, sırasıyla lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunlarına verilir. kanunun amacı korunmaya, bakıma veya yardıma ihtiyacı olan aile, çocuk, engelli, yaşlı ve diğer kişilere götürülen sosyal hizmetlere ve bu hizmetleri yürütmek üzere kurulan teşkilatın kuruluş, görev, yetki ve sorumluluklar ile faaliyet ve gelirlerine ait esas ve usulleri düzenlemektir.

ATAMALAR KURA VE MEZUNİYETE GÖRE OLACAK

Hak sahiplerinin atamaları il tercihleri de dikkate alınarak Başkanlıkça kura usulü ile yapılır. İşe yerleştirmede öncelik, sırasıyla lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunlarına verilir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
İlgili Haberler