Kamuya 36 Bin 78 Yeni Memur Alımı Yapılacak! 4 Kurumun İlanları Bekleniyor

4 büyük kurum toplam 36 bin 78 yeni memur personel alımları yapacak. Sağlık Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı ile CTE ve İçişleri Bakanlığı personel alımı detayları My Memur haberde.

featured

Sağlık Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı – Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü’ne ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde Emniyet Genel Müdürlüğüne personel alımları için ilanları bekleyen adaylar için sürekli olarak konuyu gündemde tutmaya devam ediyoruz. Resmi olarak açıklamam toplam 36 bin 78 personel alımı için ilanların çok fazla gecikmeden yayımlanmasını bekliyoruz.

SAĞLIK BAKANLIĞI 12 BİN PERSONEL ALIMI YAPACAK

2019 yılı sağlık personeli alımları kapsamında toplam 29 bin 689 personel alımı yapılacak. 12 bin personel alımı için de ilan sürecine girileceği belirtildi. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde ilanın yayımlanacağı belirtildi.  My Memur olarak her an ilanın yayımlanmasını bekliyor ve sürecin daha fazla uzamamasını bekliyoruz.

OGM 5 BİN PERSONEL ALIMI

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman ve Genel Müdürlüğü için 5 bin yeni personel alımı yapılacak. Kontenjan dağılımı da açıklanmış ve büyük kısmı için mülakatla personel alımı yapılacak. Adayların beklentisi Bakan Pakdemirli’nin de belirttiği üzere KPSS puan üstünlüğüne göre yapılmasıdır. Fakat duyuruda OGM’de farklı olarak KPSS ve mülakat ortalaması alınarak süreç devam edecek. OGM’nin de bu hatadan dönmesini bekliyoruz.

ADALET ve CTE 11 BİN 78 PERSONEL ALIMI

Adalet Bakanlığı taşra ve merkez teşkilatları ile Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü için toplam 11 bin 78 personel alımı yapılacak. Daha önceki alımlarda olduğu gibi Adliyelere ve CTE için personel alımı kontenjan dağılımı ve ilanını bekleyen adayların daha fazla bekletilmemesini umuyoruz. Adalet ve CTE personel alımlarında en yüksek kontenjanlar Zabıt Katipliği ile İKM alımlarına olacak. Diğer branşlar için de önceki alımlara benzer olarak devam edecek.

EGM 8 BİN BEKÇİ ALIMI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 27 Mayıs 2019 itibarıyla 8 bin yeni personel alımı daha Bekçi alımı müjdesi verildi. Adaylar EGM’ye alınacak 8 bin yeni bekçi alımı kontenjan dağılımını ve ilanların yayımlanmasını bekliyor.

Dört kurum için alınacak toplam 36 bin 78 personel alımı için artık ilan süreçlerine girmiş bulunmaktayız. My Memur olarak gerek süreçleri, ilanları gerekse başvuru detaylarına dair sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kamuya 36 Bin 78 Yeni Memur Alımı Yapılacak! 4 Kurumun İlanları Bekleniyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Msb personel alımını bu gunacikladi 40 kisi alinan bolumden 20 katı cagirdilar 800 kisi en alttakini almak mülakatta moda oldu sorulan bütün soruları bildim üzüldüğüm şey kalp hastası babamın iki gece uyumadan beni ank sinava götürüp getirmesi kimin vasıfsız çocuğu benim yerime girdi helal etmiyorum

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!