1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kamuya Açıktan ve Naklen Memur Alımlarında Cumhurbaşkanlığının İzni Alınacak
Kamuya Açıktan ve Naklen Memur Alımlarında Cumhurbaşkanlığının İzni Alınacak

Kamuya Açıktan ve Naklen Memur Alımlarında Cumhurbaşkanlığının İzni Alınacak

12 Eylül 2018 tarihli resmi gazetede Cumhurbaşkanlığı 2018/7 sayılı genelgesi yayımlandı. Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına açıktan ve naklen atamalarda Cumhurbaşkanlığının izni istenecek. İşte o kurumlar.

A+A-

Cumhurbaşkanlığına ait “Genelge 2018/7” 13 Eylül 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Resmi gazetenin bugünkü sayısında yayımlanan genelgenin tam metni için tıklayınız.

Kamu kurum ve kuruluşlarınca açıktan veya naklen yapılacak personel atamaları ile mesleğe özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle alınan personel için düzenlenecek giriş sınavları hakkında aşağıda belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde işlem tesis edilmesi uygun görülmüştür.

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 59 uncu ve 61/A maddelerine göre yapılacak açıktan atama işlemleri için Cumhurbaşkanlığından izin alınacaktır.

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında (Türkiye Büyük Millet Meclisi İdari Teşkilatı, Anayasa Mahkemesi, Adalet Bakanlığı hâkim ve savcı adayları, Sayıştay Başkanlığı, Kamu Denetçiliği Kurumu ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç) 657 sayılı Kanunun 36 ncı maddesinin “Ortak Hükümler” bölümünün (A) fıkrasının (11) numaralı bendi ve ek 41 inci maddesinde sayılanlar ile kendi özel mevzuatları uyarınca mesleğe özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle alınacak personel için kurumlarca yapılacak özel yarışma sınavları açılmadan önce Cumhurbaşkanlığından izin alınacaktır.

2006/9 ve 2014/2 sayılı Başbakanlık genelgeleri yürürlükten kaldırılmıştır. Genelge tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler