1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Kamuya İlk Defa Memur Alımlarında Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik Değişti
Kamuya İlk Defa Memur Alımlarında Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik Değişti

Kamuya İlk Defa Memur Alımlarında Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik Değişti

Kamu görevlerine ilk defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmelikte Değişiklik 4 Ekim 2019 Tarihli ve 30908 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

A+A-

4 Ekim 2019 Tarihli ve 30908 Sayılı Resmi Gazetede Kamu görevlerine ilk defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında genel değişiklik yapıldı. Değişiklik ile Türkiye Adalet Akademisinin koruma ve güvenlik görevlisi alımlarına sözlü ve/veya uygulamalı sınav hükmü getirildi. Rsmi gazetede yayımlanan ve Türkiye Adalet Akademisinin koruma ve güvenlik görevlisi alımları ile ilgili resmi hükümler şu şekildedir:

Ekli “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”in yürürlüğe konulmasına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri gereğince karar verilmiştir.

KAMU GÖREVLERİNE İLK DEFA ATANACAKLAR İÇİN YAPILACAK SINAVLAR HAKKINDA GENEL YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Karan ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğe ek 8 inci maddeden sonra gelmek üzere aşağıdaki madde eklenmiştir.

“Ek Madde 9- Türkiye Adalet Akademisinin koruma ve güvenlik görevlisi kadrolarına, KPSS (B) grubu puan sırası dikkate alınarak, açıktan atama yapılacak kadro sayısının üç katına kadar belirlenecek adaylar arasından, yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavdaki başarı sırasına göre, 10/7/2003 tarihli 25164 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri kıyasen uygulanmak suretiyle, Akademi tarafından atama yapılır.”

MADDE 2- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Yönetmelik hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

Resmi metin için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler