Kamuya Kadrolu Şoför Alımları Yapılacak! Lise-MYO-Lisans “KPSS 2019/2”

Kamu kurum ve kuruluşlarına kadrolu memur personel alımları kapsamında lisans mezunu şoför alımı, önlisans mezunu şoför alımı ve lise mezunu şoför alımı yapılacak. KPSS 2019/2 ile şoför alımı başvuru şartları ve tüm detaylar My Memur haberde.

57583
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2019/2 KPSS tercih kılavuzunun yayımlanmasının ardıandan başvurular da alınmaya başladı. KPSS tercih kılavuzunda lise, lisans ve önlisans mezunu ŞOFÖR alımı başvuru şartları ve kontenjan dağılımını “My Memur” olarak bu haberimizde hazırladık. KPSS 2019/2 tercihlerinde 34 kadroya kadrolu memur alımı yapılacak.

LİSANS MEZUNU ŞOFÖR ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

– Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi şoför alımı için 1 kadro verildi.

– Karataş Belediye Başkanlığı şoför alımı için 2 kadro verildi.

LİSE ŞOFÖR ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

– Aksaray Üniversitesi Şoför alımı için 1 kadro verildi.

– Bitlis İl Özel İdaresi Şoför alımı için 2 kadro verildi.

– Galatasaray Üniversitesi Şoför alımı için 1 kadro verildi.

– Kastamonu İl Özel İdaresi Şoför alımı için 3 kadro verildi.

– Ticaret Bakanlığı Şoför alımı için 6 kadro verildi.

– Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü Şoför alımı için 2 kadro verildi.

ÖNLİSANS ŞOFÖR ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

– Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı, şoför alımı için 1 kadro verildi.

– Çankırı Karatekin Üniversitesi şoför alımı için 1 kadro verildi.

– Gelir İdaresi Başkanlığı şoför alımı için 9 kadro verildi.

– Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Şoför alımı için 2 kadro verildi.

– Kilis 7 Aralık Üniversitesi Şoför alımı için 1 kadro verildi.

– Konya Teknik Üniversitesi Şoför alımı için 1 kadro verildi.

– Süleyman Demirel Üniversitesi Şoför alımı için 2 kadro verildi.

ŞOFÖR ALIMI BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

18.07.1997 tarihli ve 23053 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 75 inci maddesinde 2015 yılında yapılan değişikliklerle sürücü belgelerinde yeni bir sistem öngörülmüş ve 2016 yılı itibariyle yeni sisteme geçilmiştir. Bu nedenle KPSS merkezi yerleştirme işlemlerinde ilan edilen Şoför kadrolarının karşısında yeni sistemde yer alan sürücü belgelerine yer verilmiştir.

Mezkur Yönetmeliğin geçici 10 uncu maddesinde bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce alınmış ve sahibine römork takarak araç kullanma yetkisi veren sürücü belgeleri veya sürücü sertifikalarının yeni sınıf sürücü belgeleri ile değiştirilmesi sırasında yeni sınıfına ilave olarak “E” ibaresinin ekleneceği belirtildiğinden, B sınıfı sürücü belgesi istenilen kadroları BE sınıfı sürücü belgesine sahip olanların, C sınıfı sürücü belgesi istenilen kadroları CE sınıfı sürücü belgesine sahip olanların, D sınıfı sürücü belgesi istenilen kadroları DE sınıfı sürücü belgesine sahip olanların, D1 sınıfı sürücü belgesi istenilen kadroları D1E sınıfı sürücü belgesine sahip olanların da tercih edebilmeleri mümkündür.

Yine Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin geçici 10 uncu maddesinde eski sürücü belgelerinin yeni sürücü belgeleri ile değiştirilmesi için beş yıllık bir süre öngörülmesi sebebiyle eski sürücü belgelerinin geçerliliği de devam etmektedir.

Bu nedenle Tercih Kılavuzunda yer alan yeni sürücü belgesi sınıfları ve istenilen sürücü belgesini karşılayabilecek diğer yeni sürücü belgesi sınıfları ile bu belgelerle denk kabul edilen eski sürücü belgesi sınıfları için bu kılavuzun “BAŞVURU GENEL ŞARTLARI VE DİĞER HUSUSLAR”kısmı“3.DİĞER HUSUSLAR” bölümünde sürücü belgeleri için yapılmış açıklamalara bakılmalıdır.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!