1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kamuya Uzaktan Eğitim Geliyor
Kamuya Uzaktan Eğitim Geliyor

Kamuya Uzaktan Eğitim Geliyor

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay açıklama yaptı. Doç Dr. Salim Atay; Cumhurbaşkanlığı ofisleri, 16 Bakanlık, 10 Başkanlık ve 3,3 milyon kamu çalışanına ücretsiz olarak uzaktan eğitim hizmeti verileceğini duyurdu.

A+A-

Uzaktan Eğitim Sırası Kamuda

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, yaptığı açıklamada, kamu çalışanlarının eğitim eksikliği bulunan konularda uzaktan eğitim alması için çalışmaların başlatıldığını söyledi. Kamu çalışanlarına öncelikle anket yaptıklarını söyleyen Doç. Dr. Salim Atay, "Kamu personeli için ciddi bir eğitim ihtiyacının olduğunu tespit ettik. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl Uzaktan Eğitim Kapısı platformu çalışmalarını başlattık. Zaman ve maliyet kriterlerini göz önünde bulundurarak, bu ihtiyacın dijital platform aracılığıyla karşılanmasının en etkili metot olacağı öngördük" dedi.

Kamu Kaynaklarının Etkin Kullanımı Sağlanacak

Uzaktan Eğitim Kapısı adı ile onlarca dijital eğitimin verileceğini paylaşan Doç. Dr. Salim Atay, Cumhurbaşkanlığı ofislerinden 16 Bakanlığa, 10 Başkanlıktan 3,3 milyon kamu çalışanına kadar herkesin ücretsiz olarak bu portaldan eğitim alabileceğini belirtti.

Eğitim Her Yerde

Doç. Dr. Salim Atay, açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Biz 'Eğitim Her Yerde' sloganıyla kamuda bürokrasinin azaltılması, kamu ve insan kaynağının aktif kullanımı, personelin eğitim ve gelişim faaliyetlerinin kalitesinin artırılması için 'Dijital Türkiye' çalışmaları kapsamında, yerli ve milli olan 'Uzaktan Eğitim Kapısı' platformunu hizmete sunduk. Canlı sınıfların yaygın kullanılmaya başlanması ile zaman ve maddi kaynaklar açısından tasarruf sağlanabilecek. Canlı sınıf etkinliklerindeki eğitimler kayıt edilebilir, sonrasında da tekrardan izlenebilir."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.