Kamuya Uzaktan Eğitim Geliyor

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay açıklama yaptı. Doç Dr. Salim Atay; Cumhurbaşkanlığı ofisleri, 16 Bakanlık, 10 Başkanlık ve 3,3 milyon kamu çalışanına ücretsiz olarak uzaktan eğitim hizmeti verileceğini duyurdu.

65954
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzaktan Eğitim Sırası Kamuda

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, yaptığı açıklamada, kamu çalışanlarının eğitim eksikliği bulunan konularda uzaktan eğitim alması için çalışmaların başlatıldığını söyledi. Kamu çalışanlarına öncelikle anket yaptıklarını söyleyen Doç. Dr. Salim Atay, “Kamu personeli için ciddi bir eğitim ihtiyacının olduğunu tespit ettik. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl Uzaktan Eğitim Kapısı platformu çalışmalarını başlattık. Zaman ve maliyet kriterlerini göz önünde bulundurarak, bu ihtiyacın dijital platform aracılığıyla karşılanmasının en etkili metot olacağı öngördük” dedi.

Kamu Kaynaklarının Etkin Kullanımı Sağlanacak

Uzaktan Eğitim Kapısı adı ile onlarca dijital eğitimin verileceğini paylaşan Doç. Dr. Salim Atay, Cumhurbaşkanlığı ofislerinden 16 Bakanlığa, 10 Başkanlıktan 3,3 milyon kamu çalışanına kadar herkesin ücretsiz olarak bu portaldan eğitim alabileceğini belirtti.

Eğitim Her Yerde

Doç. Dr. Salim Atay, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Biz ‘Eğitim Her Yerde’ sloganıyla kamuda bürokrasinin azaltılması, kamu ve insan kaynağının aktif kullanımı, personelin eğitim ve gelişim faaliyetlerinin kalitesinin artırılması için ‘Dijital Türkiye’ çalışmaları kapsamında, yerli ve milli olan ‘Uzaktan Eğitim Kapısı’ platformunu hizmete sunduk. Canlı sınıfların yaygın kullanılmaya başlanması ile zaman ve maddi kaynaklar açısından tasarruf sağlanabilecek. Canlı sınıf etkinliklerindeki eğitimler kayıt edilebilir, sonrasında da tekrardan izlenebilir.”

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!